ЛУКСУЗ И СВЕСТРАНОСТ

MAZDA6 WAGON 2023

СОВРШЕН БРАК НА ФОРМАТА И ФУНКЦИЈАТА

Неверојатниот  Kodo дизајн врти глава на секој агол и возбудливата изведба предизвикува насмевка околу секој свиок. Преку уметноста на нашиот  јапонски господар  занаетчија, користејќи ги најдобрите материјали, прекрасно изработениот ентериер создава чувство на зрела елеганција, со простор и разновидност за секој авантура и семеен одмор.

 

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
WIRELESS CARPLAY

Беспрекорна поврзаност со паметни телефони со вашите апликации, музика и друго, давајќи место за возење без напор и ангажирање.

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Надворешниот дизајн пренесува луксузно чувство, при што секој облик го одразува стилот и личноста, сето тоа без да жртвувате ништо од функционалните погодности на туристите.

ДОВЕРБА ВО СЕКОЈА НАСОКА

Mazda6 доаѓа опремена со нашите најсовремени безбедносни технологии i-Activsense кои обезбедуваат сеопфатна заштита за возачот и патниците.

ЈУБИЛЕЈНО ИЗДАНИЕ ЗА 20. ГОДИШНИНАТА

Истражете ја уникатната низа додатоци и специјални детали за дизајн на специјалното издание на 20th Anniversary Mazda6 2023 година. Прекрасниот ентериер вклучува седишта од напа кожа со темни шевови, декоративни панели и префинети детали за облогата на вратите, сето тоа со најквалитетни материјали за да се обезбеди елегантниот ентериер да ви го одзема здивот уште многу години.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО СПЕЦИЈАЛНОТО ИЗДАНИЕ

РАЗЛИЧНА КЛАСА НА БОИ

Линиите на Mazda6 Wagon од 2021 година се оживуваат прекрасно со неверојатна палета на живописни и стилски бои, вклучувајќи ja новата Polymetal Grey. Создадени со користење на нашата единствена технологија за сликање Таkuminuri-секој има изглед и чувство дека е рачно насликан од занаетчии. Откријте повеќе со нашата алатка за обојување.

ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА АВАНТУРА

Mazda6 Wagon е наменет за оние кои сакаат да одат малку подалеку, да ги поместат границите и да го извлечат максимумот од животот. Со своите динамични перформанси и управување, патувањето е исто возбудливо и возбудливо како дестинацијата - со простор за се што ви треба кога ќе стигнете таму.

СКИ

ЗАСАКАЈТЕ ГИ РАНИТЕ УТРА

7 часот наутро. Замислете рано наутро да возите по планината и кога ќе стигнете до врвот се чувствувате охрабрени? Така ќе се чувствувате во Mazda6 2019, опремена со i-ACTIV All-Wheel-Drive. Го прави возењето задоволство, без оглед на временските услови или условите на патот.

велосипед

кривините се право задоволство

15 часот. G-Vectoring Control + паметно го прилагодува автомобилот додека управувате, така што треба да направите помалку корекции. Управувањето е полесно, попрецизно и по подвижно, дури и на кривини. Тоа ви заштедува напор и енергија. Што велите за патување со велосипед во шумата?

ПЛИВАЊЕ

долгите патувања изгледаат пократки

19 часот. Возењето е задоволство, дури и по долг ден. Бидејќи новата Mazda6 одговара точно на вашите команди, искусете го тоа одлично чувство на вас и на автомобилот како она што ние го нарекуваме Jinba Ittai. Време за пливање?

ДОМА

вратете се со насмевка

22 часот. Не само што вие пристигнувате дома чувствувајќи се опуштено и среќно, исто така и вашите патници. Ова е благодарение на удобното возење во Mazda6 2019 година.

СКИ

ЗАСАКАЈТЕ ГИ РАНИТЕ УТРА

7 часот наутро. Замислете рано наутро да возите по планината и кога ќе стигнете до врвот се чувствувате охрабрени? Така ќе се чувствувате во Mazda6 2019, опремена со i-ACTIV All-Wheel-Drive. Го прави возењето задоволство, без оглед на временските услови или условите на патот.

велосипед

кривините се право задоволство

15 часот. G-Vectoring Control + паметно го прилагодува автомобилот додека управувате, така што треба да направите помалку корекции. Управувањето е полесно, попрецизно и по подвижно, дури и на кривини. Тоа ви заштедува напор и енергија. Што велите за патување со велосипед во шумата?

ПЛИВАЊЕ

долгите патувања изгледаат пократки

19 часот. Возењето е задоволство, дури и по долг ден. Бидејќи новата Mazda6 одговара точно на вашите команди, искусете го тоа одлично чувство на вас и на автомобилот како она што ние го нарекуваме Jinba Ittai. Време за пливање?

ДОМА

вратете се со насмевка

22 часот. Не само што вие пристигнувате дома чувствувајќи се опуштено и среќно, исто така и вашите патници. Ова е благодарение на удобното возење во Mazda6 2019 година.

за вас и за вашето семејство

Современата технологија Skyactiv заедно со убавината на Kodo дизајнот создаваат уникатно практичен семеен автомобил. Колку и да изгледа убаво за возење, го има целиот простор и разноврсност што ви се потребни за активен семеен начин на живот. Дизајниран околу вас, можете да го прилагодите на вашиот животен стил уште повеќе, со палета на оригинални акцесоари на Маzda.

пронајди акцесоари

СОЗДАДЕТЕ СВОЈ ПРОСТОР

Можете да изберете од низа луксузни шеми на бои за внатрешноста, сите макотрпно изработени од кожа, дрво и велур, со вентилирани предни седишта за крајна удобност. Тоа ги прави дури и најдолгите возења да се чувствуваат порелаксирано и повторно оживувачки. Чувствувајте го тоа сами со нашиот симулатор од 360 °.

*Дополнителна опрема

5 ѕвезди за базбедност

Нашиот пакет на најсовремени безбедносни системи i-ACTIVESENSE, заедно со остри дисплеи за инструменти, помагаат Mazda6 Wagon 2021 да биде еден од најбезбедните автомобили во светот. Неговиот максимален безбедносен рејтинг NCAP со пет ѕвезди ви овозможува да уживате во динамичните перформанси во целосна доверба.

ЈАСНОСТ

ПОДОБРЕНА И НАДГРАДЕНА БОЈА

Приказот за активно возење (ADD) е во повеќебојна боја, прикажува информации што се светли и лесни за читање.

БЕЗБЕДНОСТ

НИКОГАШ НЕ ПРОПУШТАЈТЕ СООБРАЌАЕН ЗНАК

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупреди на важни предупредувања и знаци за патишта, оставајќи да се концентрирате на патот напред.

ПЕШАЧКИ

РАЗМИСЛУВАЈ ПОБРЗО И ПАМЕТНО, ЗА ПОСИГУРНО ВОЗЕЊЕ

Ситуациите можат да се променат во дел од секунда. Нашиот систем за поддршка на сопирачките не ги препознава само возилата, тој ги детектира пешаците и ги чита сообраќајните знаци. Ако се приближите премногу до пешаци или возила и постои ризик од судир, сопирачките се подготвуваат да ви помогнат да застанете побрзо. Во итен случај, сопирачките ќе се стават автоматски ако е потребно.

ДОВЕРБА

ВОЗЕЊЕТО Е ПОВЕЌЕ ВОЗБУДЛИВО

Кога сте повеќе информирани за она што се случува околу вас, се чувствувате посигурни и помалку под стрес. Можете побрзо да реагирате на ситуации.

ЈАСНОСТ

ПОДОБРЕНА И НАДГРАДЕНА БОЈА

Приказот за активно возење (ADD) е во повеќебојна боја, прикажува информации што се светли и лесни за читање.

БЕЗБЕДНОСТ

НИКОГАШ НЕ ПРОПУШТАЈТЕ СООБРАЌАЕН ЗНАК

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупреди на важни предупредувања и знаци за патишта, оставајќи да се концентрирате на патот напред.

ПЕШАЧКИ

РАЗМИСЛУВАЈ ПОБРЗО И ПАМЕТНО, ЗА ПОСИГУРНО ВОЗЕЊЕ

Ситуациите можат да се променат во дел од секунда. Нашиот систем за поддршка на сопирачките не ги препознава само возилата, тој ги детектира пешаците и ги чита сообраќајните знаци. Ако се приближите премногу до пешаци или возила и постои ризик од судир, сопирачките се подготвуваат да ви помогнат да застанете побрзо. Во итен случај, сопирачките ќе се стават автоматски ако е потребно.

ДОВЕРБА

ВОЗЕЊЕТО Е ПОВЕЌЕ ВОЗБУДЛИВО

Кога сте повеќе информирани за она што се случува околу вас, се чувствувате посигурни и помалку под стрес. Можете побрзо да реагирате на ситуации.

ВИЗИЈАТА НА ИНЖЕНЕРОТ

Ја дизајниравме Mazda6 2023 имајќи го предвид возачот. Каросеријата е дизајнирана динамично за да го направи автомобилот да изгледа како да се движи дури и кога стои во место. Таа тема продолжува во внатрешноста. Веднаш штом ќе седнете, ќе почувствувате движење и емоции. Тоа е место каде што возачот може да се фокусира на вистинската забава при возењето.

 

ДЕТАЛИ ЗА НАДВОРЕШНОСТА НА ИЗДАНИЕТО HOMURA ВО ЦРНА БОЈА


Надворешноста на најновото издание на Mazda6 2023 Homura е збогатена со елегантни детали во црна боја, како што е долниот преден калап обоен во црно.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА МАZDA6 HOMURA

 

MAZDA6 SEDAN 2023


Mazda6 Sedan обезбедува исто ниво на перформанси, удобност, префинетост и луксуз со елегантниот стил на примамливо тело. За бизнис. За задоволство. За живот.

 

OTКРИЈТЕ ЈА MAZDА6 SEDAN

ОСТАНИ ВО ДОПИР СО MAZDA6

Откријте повеќе за Mazda6. Искусете го автомобилот сами со тест возење или истражете ги нашите брошури.