СОЗДАДЕНА ЗА ДИНАМИЧНИ ВОЗАЧИ

MAZDA3 HATCHBACK 2024

Iзвонреден дизајн кој го движи вашиот дух

Mazda3 Hatchback ги возбудува сите ваши сетила – од течните криви и сензуалните линии на аеродинамичната каросерија до прецизно изработениот ентериер. Кога сте на пат, чувството на спортско возење ќе ги убеди и најпребирливите возачи.

Уметничко дело на тркала

Претворете го секојдневното возење со хечбекот Mazda3 во возбудлива авантура. Благодарение на нашите најнови Skyactiv мотори со Mazda M Hybrid технологија, можете да сметате на извонредни перформанси, ефикасна потрошувачка на гориво и фантастична реакција.

ПРОБНО ВОЗЕЊЕ
КОНЕКЦИЈА

Mazda3 2024 доаѓа со подобрени карактеристики за поврзување и инфозабавен систем. Можете да ги користите вашите омилени апликации преку безжичните апликации Apple CarPlay®² или Android Auto™². Надворешниот дисплеј сега може да прикажува и упатства за насока од апликацијата за навигација на вашиот телефон.

Чисто задоволство на патот

Претворете го секојдневното возење со хечбекот Mazda3 во возбудлива авантура. Благодарение на нашите најнови Skyactiv мотори со Mazda M Hybrid технологија, можете да сметате на извонредни перформанси, ефикасна потрошувачка на гориво и фантастична реакција.

PROBNA VOŽNJA

ВАШАТА MAZDA 3 ВЕ ЧЕКА

Подготвени сте да нарачате или да побарате повеќе детали за финансирање? Дозволете ни да ја пресметаме најдобрата понуда за вас и да ве донесеме чекор поблиску до поседување на нашата нова Mazda.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ПРИВЛЕЧНА НАДВОРЕШНОСТ

Mazda3 2024 е одличен пример за убавината на префинетиот и елегантен јапонски дизајн. Рафинираните облини и сјајните површини си играат со светлината и ја рефлектираат околината на интригантен начин.

Едноставен облик

Протечените контури создаваат рефлексија на страната на каросеријата додека возите, со што Mazda3 Hatchback 2024 се истакнува каде и да оди.

ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН НА ЗАДНИТЕ СВЕТЛА

Трепкачот Kodo потсетува на отчукување на срцето и на препознатливото задно светло на Mazda, прво со целосна моќност, а потоа со последователни пулсирања.

ЕЛЕГАНТНА КАРОСЕРИЈА

ДИНАМИЧНИ БОИ

Нашата иновативна технологија за лакирање Такуминури овозможува создавање на финиш кој изгледа и се чувствува како да е рачно насликан од уметници, нагласувајќи го динамичниот одраз на дизајнот Kodo. Имате избор на неверојатни, динамични бои на располагање, како што е новата керамичка бела боја.

01

HOMURA

Homura, или „оган“ на јапонски, навистина остава впечаток на светлина. Овој импресивен пакет на опрема и опсегот на возбудливи детали за дизајн овозможуваат искуство во возењето кое е стилско, удобно и секогаш возбудливо.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ДОЗНАЈТЕ ГИ ПАКЕТИТЕ НА ОПРЕМА.

PRIME-LINE

PRIME-LINE

 

Пакетот Prime-Line ја подигна границата доста високо со атрактивни карактеристики низ целата гама, како што е системот Mazda M Hybrid, главен дисплеј во боја и одличен капацитет за инфозабавниот систем со Apple CarPlay®² и Android Auto™² безжични апликации.

EXCLUSIVE-LINE

EXCLUSIVE-LINE

 


Пакетот Exclusive-Line обезбедува дополнителен допир на елеганција и практичност со 18-инчни сиви алуминиумски тркала, предни сензори за паркирање, греење на  предни седишта, двозонска контрола на климата, опција за „паметен“ влез без клуч и Qi безжично полнење.

HOMURA

HOMURA

 


Homura ќе ја разгори вашата страст со возбудливи детали кои нагласуваат префинет дизајн како што се затемнети стакла, 18-инчни црни алуминиумски фелни, црна внатрешност со црвени шевови и црни крилни ретровизори.

ОПУШЕТЕТЕ СЕ ВО
ПРЕФИНЕТА
ВНАТРЕШНОСТ

Нашите мајстори уметници останаа верни на филозофијата „помалку е повеќе“ и создадоа ентериер кој совршено ја отелотворува јапонската естетика и изработка. Mazda3 Hatchback 2024 обезбедува подеднакво задоволство на возачите и патниците и овозможува единствена комбинација на удобност и елеганција.

ТЕХНОЛОГИЈА И СИГУРНОСТ

Mazda3 2024 нуди два e-Skyactiv G мотори, како и револуционерен e-Skyactiv X мотор кој ја применува уникатната технологија на Mazda за да го подигне возачкото искуство на ново ниво. Сите мотори се опремени со системот Mazda M Hybrid, кој обезбедува ефикасна потрошувачка на гориво и перформанси.

ПРОБНО ВОЗЕЊЕ
АВТОМАТСКО СОПИРАЊЕ ВО ИТНИ СЛУЧКИ

Хардверот за автоматско сопирање во итни случаи е ажуриран за да овозможи подобрени спецификации за откривање за уште подобра безбедност и перформанси, дури и ноќе, а исто така овозможува подобрено откривање на пешаци и велосипедисти.

ПРЕПОЗНАВАЊЕ ЗНАЦИ

Интелигентниот систем за одржување на брзината (ISA) ги препознава знаците попрецизно од кога било за да обезбеди веродостојни информации, на пример за ограничувањето на брзината, во системот за навигација и на главниот дисплеј.

СИСТЕМ КОЈ ПОМАГА ПРИ ВОЗЕЊЕТО ВО ГУСТ СООБРАЌАЈ

Системот за помош во сообраќајот (CTS) помага да се спречи заморот со намалување на монотонијата на густиот сообраќај со автоматско управување кое се прилагодува на секоја ситуација, со помош на гас и сопирање.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА НЕВНИМАТЕЛНО ВОЗЕЊЕ

Системот за следење на возачот обезбедува звучни предупредувања доколку скршнете од патот, помагајќи ви да останете фокусирани за побезбедно и поудобно возење.

ИНФОРМАТИВНА ОЗНАКА ЗА ГУМИ

Информациите на етикетата на гумите ви помагаат да донесувате информирани економски и еколошки свесни одлуки. Дознајте повеќе за сите достапни гуми за секој модел на Mazda и информации за критериумите за квалитет.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ СО MAZDA3 2024

Откријте повеќе за Mazda3 Sedan 2024. Тестирајте го автомобилот или прелистајте ја нашата брошура

1Прикажаните возила можеби не се исти со моделите наменети за македонскиот пазар. Прикажаните бои и одредени елементи на внатрешната и надворешната опрема може да се разликуваат од вистинскиот модел и возилото може да биде опремено со опционална или дополнителна опрема за доплата.

Сите прикажани цени се необврзувачки препорачани цени од STAR MOTORS MAZDA со вклучен ДДВ (18%) и Специјален данок на моторни возила за моделот без опции. Поради сложеноста на пресметката на специјалниот данок на моторни возила, може да се појават одредени отстапувања, затоа побарајте точна цена на конкретниот модел од овластен партнер на Mazda, прикажаните цени ќе се конвертираат по фиксна стапка на конверзија од 1 € = 62 денари.


2Достапноста на функционалноста на Android Auto се очекува во текот на втората половина на 2023 година. По достапноста, неопходно е да се ажурира софтверот во возилото, што може да се направи со посета на еден од овластените партнери на Mazda или преку надградба преку воздух. За дополнителни информации, контактирајте со овластен партнер на Mazda.