MAZDA CX-30 2024

Создаденa за сите животни стилови

ВРВЕН КОМПАКТЕН SUV: MAZDA CX-30

Каде и да одберете да возите, во град или на село, Mazda CX-30 2024 ќе се вклопи во околината, зрачејќи енергија однадвор и удобност одвнатре. Искусете го ремек-делото што го отелотворува традиционалното единство на Jinba Ittai помеѓу возачот и автомобилот. Интуитивен, забавен и со беспрекорна заштита и поддршка. Mazda CX-30 2024 го претвора секое патување во авантура.

ВАШАТА НОВА
Mazda CX-30 2024

ПОБАРАЈ ПОНУДА
ЕЛЕГАНТЕН И СМЕЛ

Со длабоки корени во јапонската естетика, Mazda CX-30 2024 комбинира извонредна динамичност и минималистичка елеганција. Непогрешливо стилски и издржлив компактен SUV – од префинетата аеродинамична силуета до смелата обвивка на подвозјето.

ПОВЕЌЕНАМЕНСКА И ПРОСТРАНА

Пространата внатрешност на Mazda CX-30 2024 привлекува патници од сите возрасти со својата удобност, но и со себе можете да земете и колички за бебиња, спортска опрема, багаж или што и да е потребно за вашето патување. Покрај тоа, ниската платформа навистина го олеснува вчитувањето.

удобно поврзани

Mazda CX-30 2024 може да се поврзе безжично преку апликациите Apple CarPlay® и Android Auto™*, на пр. за да се прикаже насоката на движење на главниот екран за да не мора да гледате надолу во централната конзола. Безжичното Qi полнење и USB-C портите овозможуваат користење на сите најнови уреди.

ВОЗЕЊЕ СО ЧОВЕКОТ НА СРЕДИНА

Напредната архитектура Skyactiv од следната генерација во Mazda CX-30 2024 им овозможува на сите патници подобар баланс, како и посебно искуство на интуитивно и поудобно возење. Суспензијата без никаков проблем ги апсорбира нерамнините и вибрациите и обезбедува свиленкасто мазно возење.

 

ПОБАРАЈТЕ ПРОБНО ВОЗЕЊЕ

ВАШАТА MAZDA CX-30 ВЕ ЧЕКА

МЕСЕЧНО / ЛИЗИНГ

Подготвени сте да нарачате или да побарате повеќе детали за финансирање? Дозволете ни да ја пресметаме најдобрата понуда за вас и да ве донесеме чекор поблиску до поседување на нашата нова Mazda.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ОТКРИЈТЕ ГО ДИЗАЈНОТ

Дали сте љубопитни и би сакале да знаете како да ја прилагодите Mazda CX-30 2024 на вашите сопствени желби и потреби? Истражете ги многуте опции за внатрешни и надворешни работи!
 

KODO ДИЗАЈН

 

Филозофијата зад дизајнот на Kodo е едноставна: вдишете живот во нашите автомобили. Токму затоа Mazda CX-30 2024 е веднаш препознатлив како младешки и динамичен компактен SUV додека се движи елегантно, а неговите површини во облик на S ја рефлектираат околината низ која минува. Атрактивно возило со вистински енергичен изглед на патот.

ИНТЕЛИГЕНТЕН СИСТЕМ НА БАГАЖНИКОТ

ИНТУИТИВНИ И ПРАКТИЧНИ МОЖНОСТИ ЗА ТОВАРЕЊЕ

Иновативниот интелигентен систем на багажникот на Mazda е развиен за да обезбеди поголем капацитет на багажникот и поголема флексибилност. Нема потреба да се грижите дали ќе испаднат намирниците или ќе се преврти спортската опрема.

НАПРАВЕНА ЗА ВАС

ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ СВОИ

10,25-ИНЧЕН ЦЕНТРАЛЕН ДИСПЛЕЈ

Поголем од кога било, дисплејот од 10,25 инчи обезбедува подобра видливост за полесно разбирање на информациите во реално време, како што се релевантните места на интерес во близина.

HEAD-UP ДИСПЛЕЈ

За да ви помогне да внимавате на патот, head-up дисплејот обезбедува информации за насоката и патот преку нашиот систем за навигација Mazda или вашата претпочитана апликација за навигација на телефон поврзан преку Apple CarPlay® или Android Auto™*.

ВНАТРЕШНОСТ СО ВОЗАЧОТ ВО СРЕДИНА

Во патничкиот простор е создадено уникатно пријатно опкружување за возење. Од позицијата на нозете, главата и грбот до начинот на кој посегнувате по уредите околу вас - сè е дизајнирано да ви одговара и да ве држи опуштени и фокусирани на патот.

АУДИО СИСТЕМ BOSE®

Премиум аудио системот Bose® со 12 звучници обезбедува енергично звучно искуство со извонредни карактеристики како што се подлабока, поимпресивна репродукција на ниска фреквенција и појасни перформанси на звукот. Препуштете се на врвот на звучното задоволство во автомобилот.

 

ДОЗНАЈТЕ ГИ ПАКЕТИТЕ НА ОПРЕМА

PRIME - LINE

Бидете пред останатите со нашиот пакет опрема Prime-Line. Подобрете ја видливоста со head-up дисплеј и LED фарови со прскалки. Постигнете уште поголема удобност со радарската контрола на патувањето и беспрекорното поврзување преку безжичните апликации Apple CarPlay® и Android Auto™*.

EXCLUSIVE-LINE

Секогаш останете спокојни со нашиот Exclusive-Line пакет опрема. Уживајте во двозонската контрола на климата и грејачите на предните седишта, како и предните и задните сензори за паркирање. Вниманието ќе го привлечете и со 18-инчните бандажи од алуминиумска легура.

HOMURA

Поставете трендови со опремата Homura. Потопете се во елегантните седишта со црна ткаенина и црвени шевови. Уживајте во удобноста на затемнетите стакла. И не заборавајте за практичноста на електрично управуваната задна врата и Qi безжичното полнење.

NAGISA

Откријте ја ретро модерната привлечност на Nagisa во цирконски песок со 18-инчни црни алуминиумски тркала. Во патничкиот простор, уживајте во аудио системот Bose® со 12 звучници опкружен со висококвалитетни материјали како теракота еко-кожа и вештачка кожа Leganu®.

MAZDA CX-30 2024 HOMURA

Подготвен да остави силен впечаток каде и да одите: специјалното издание на Homura е возило со дух – и енергично и релаксирачко во едно.

 

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

MAZDA CX-30 2024 NAGISA

Подгответе ги вашите сетила за суптилна рустикална атмосфера надополнета со модерен спортски стил. Особено со изборната боја на циркон песок, нашата специјална верзија на Nagis зрачи со префинет заоблен изглед со богата содржина на опрема.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ТЕХНОЛОГИЈА И СИГУРНОСТ

Рафинираните безбедносни иновации се дел од стандардниот пакет на Mazda CX-30 2024. Нејзините напредни технологии им помагаат на возачите да ги елиминираат опасностите и да уживаат во совршен фокус на патот. Функциите како што се Систем за следење на возачот, Интелигентен систем за автоматско сопирање, Систем за предупредување за преден вкрстен сообраќај и систем за помош во тежок сообраќај работат заедно за да се осигура безбедноста на сите патници во возилото.

СПОКОЈНО ВОЗЕЊЕ

Нашите лесни и ефикасни мотори Skyactiv овозможуваат совршена комбинација на перформанси и поекономична потрошувачка на гориво. На пример, револуционерниот e-Skyactiv X мотор на Mazda го вклучува иновативниот хибриден систем на Mazda M, кој го зголемува вртежниот момент, ефикасноста на горивото и моќта на сопирање за помазно и позабавно возење.

 

ПРОБНО ВОЗЕЊЕ

Систем G-Vectoring Control Plus

Без оглед на избраната погонска група, можете да се потпрете на системот G-Vectoring Control Plus и на тој начин да обезбедите подобри перформанси при свиоци на сите површини на патиштата. Тоа помага да се стабилизира чувството за возење за помазно и побезбедно управување. Со цел да се обезбеди супериорно управување, тој е комбиниран со системот i-Activ AWD.

РАСТОЈАНИЕ ОД ТЛО

Дизајнот и димензиите на Mazda CX-30, нагласени со високиот клиренс (175 mm), зрачат со силен дух и даваат авантуристичко чувство. Со i-Activ AWD, може да сметате и на одлично држење и стабилност за да постигнете максимална контрола на возачот и потисок нанапред.

Прилагодливи LED предни светла

Адаптивните LED Mazda предни светла се прилагодуваат на условите за возење, како што се брзината и друг сообраќај, со цел да се обезбеди оптимална светлина во секое време, заштитувајќи ве вас и другите.

MAZDA РАДАРСКИ ТЕМПОМАТ

Радарската контрола на патувањето (MRCC) на Mazda Start-Stop ја проценува вашата релативна брзина и растојание до автомобилот напред и автоматски ја прилагодува вашата брзина за да го одржи оптималното растојание. Ова ќе го направи возењето побезбедно и порелаксирано.

Систем G-Vectoring Control Plus

Без оглед на избраната погонска група, можете да се потпрете на системот G-Vectoring Control Plus и на тој начин да обезбедите подобри перформанси при свиоци на сите површини на патиштата. Тоа помага да се стабилизира чувството за возење за помазно и побезбедно управување. Со цел да се обезбеди супериорно управување, тој е комбиниран со системот i-Activ AWD.

РАСТОЈАНИЕ ОД ТЛО

Дизајнот и димензиите на Mazda CX-30, нагласени со високиот клиренс (175 mm), зрачат со силен дух и даваат авантуристичко чувство. Со i-Activ AWD, може да сметате и на одлично држење и стабилност за да постигнете максимална контрола на возачот и потисок нанапред.

Прилагодливи LED предни светла

Адаптивните LED Mazda предни светла се прилагодуваат на условите за возење, како што се брзината и друг сообраќај, со цел да се обезбеди оптимална светлина во секое време, заштитувајќи ве вас и другите.

MAZDA РАДАРСКИ ТЕМПОМАТ

Радарската контрола на патувањето (MRCC) на Mazda Start-Stop ја проценува вашата релативна брзина и растојание до автомобилот напред и автоматски ја прилагодува вашата брзина за да го одржи оптималното растојание. Ова ќе го направи возењето побезбедно и порелаксирано.

НАГРАДУВАН МОДЕЛ

Благодарение на престижните награди како што се наградата за дизајн Red Dot 2020 и наградата „Златен волан“ за 2019 година, Mazda CX-30 ја докажа својата позиција меѓу многу други наградувани модели на Mazda. Се покажа дека е хит и кај наградите за безбедност, како што е IIHS TOP SAFETY PICK 2020.

ОСТАНЕТЕ ВО ТЕК СО MAZDA CX-30 2024

Откријте повеќе за Mazda CX-30 2024. Тестирајте го автомобилот или прочитајте ги нашите брошури.

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики, може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или опционална опрема.

* Функцијата Android Auto се очекува да стане достапна наскоро. Во зависност од достапноста, потребното ажурирање на софтверот за веќе испорачани возила може да се направи кај партнер на Mazda или преку опцијата за надградба преку воздух. За повеќе информации, контактирајте со вашиот локален продавач на Mazda.