REDEFINIRANA ELEGANCIJA

MAZDA6 SEDAN 2023

ВОЗБУДА И ЕЛЕГАНЦИЈА ВО ЕДНО

Mazda6 седанот ја комбинира уметноста на нашиот јапонски господар занаетчија, користејќи ги најдобрите материјали, со врвна технологија. Ја редефинира софистицираноста, со чувство на зрела елеганција, правејќи стилска изјава за службени патувања. И луксузниот, удобен ентериер и возбудливото чувство за возење, ги прават најдолгите патувања радост за сите.

 

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА
БЕЖИЧЕН CARPLAY

Беспрекорното поврзување на вашиот паметен телефон со вашите апликации, музика и други функции ви овозможува да имате едноставно и интерактивно искуство во возењето.

НАДВОРЕШЕН ДИЗАЈН

Надворешниот дизајн зрачи со луксуз. Секоја форма ја одразува елеганцијата и личноста без да ја жртвува функционалната практичност на седан.

ДОВЕРБА ВО СЕКОЈ АСПЕКТ

Mazda6 е опремена со нашите најсовремени безбедносни технологии i-Activsense кои обезбедуваат сеопфатна заштита за возачот и патниците.

ГОДИШНО ИЗДАНИЕ ЗА 20 ГОДИШНИНА

Специјалното јубилејно издание на Mazda6 за 2023 година за 20-годишнината вклучува уникатна палета на додатоци и посебни детали за дизајнот.Со седишта обложени со напа кожа со темни шевови, украсни панели и префинети детали за облогата на вратите, висококвалитетните материјали во елегантниот ентериер ќе ви го одземат здивот уште многу години.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО СПЕЦИЈАЛНОТО ИЗДАНИЕ

поразличен спектар на бои

Изберете од неверојатната палета на живописни и стилски бои, вклучувајќи ја и неверојатната нова Polymetal Grey. Создадени со помош на нашата единствена технологија за сликање Такuminuri-секој има изглед и чувство дека е рачно насликан од сликарите. Откријте повеќе со нашата алатка за обојување.

АВАНТУРАТА ПОЧНУВА ОД ТУКА

Mazda6 седанот е дизајниран за активен животен стил: за оние со дух на авантура. Со своите динамични перформанси и управување, патувањето е исто возбудливо како и дестинацијата.

СКИ

ЉУБОВ РАНО НАУТРО

7 часот наутро. Замислете рано наутро да возите по планината и кога ќе стигнете до врвот се чувствувате охрабрени? Така ќе се чувствувате во Mazda6, опремена со i-ACTIV All-Wheel-Drive. Го прави возењето задоволство, без оглед на временските услови или условите на патот.

велосипед

пресвртните свиоци се возбуда

15 часот. G-Vectoring Control + паметно го прилагодува автомобилот додека управувате, така што треба да направите помалку корекции. Управувањето е полесно, попрецизно и по подвижно, дури и на кривини. Тоа ви заштедува напор и енергија. Што велите за патување со велосипед во шумата?

ПЛИВАЊЕ

долгите патувања изгледаат пократки

19 часот. Возењето е задоволство, дури и по долг ден. Бидејќи новата Mazda6 одговара точно на вашите команди, искусете го тоа одлично чувство на вас и на автомобилот како она што ние го нарекуваме Jinba Ittai. Време за пливање?

ДОМА

ВОЗЕТЕ СО НАСМЕВКА

22 часот. Не само што вие пристигнувате дома чувствувајќи се опуштено и среќно, исто така и вашите патници. Ова е благодарение на удобното возење во Mazda6

СКИ

ЉУБОВ РАНО НАУТРО

7 часот наутро. Замислете рано наутро да возите по планината и кога ќе стигнете до врвот се чувствувате охрабрени? Така ќе се чувствувате во Mazda6, опремена со i-ACTIV All-Wheel-Drive. Го прави возењето задоволство, без оглед на временските услови или условите на патот.

велосипед

пресвртните свиоци се возбуда

15 часот. G-Vectoring Control + паметно го прилагодува автомобилот додека управувате, така што треба да направите помалку корекции. Управувањето е полесно, попрецизно и по подвижно, дури и на кривини. Тоа ви заштедува напор и енергија. Што велите за патување со велосипед во шумата?

ПЛИВАЊЕ

долгите патувања изгледаат пократки

19 часот. Возењето е задоволство, дури и по долг ден. Бидејќи новата Mazda6 одговара точно на вашите команди, искусете го тоа одлично чувство на вас и на автомобилот како она што ние го нарекуваме Jinba Ittai. Време за пливање?

ДОМА

ВОЗЕТЕ СО НАСМЕВКА

22 часот. Не само што вие пристигнувате дома чувствувајќи се опуштено и среќно, исто така и вашите патници. Ова е благодарение на удобното возење во Mazda6

ЧЛЕНОТ ОД НАШЕТО СЕМЕЈСТВО СОЗДАДЕН ЗА ВАС

Комбинацијата на нашиот КОDO дизајн и технологијата Skyactiv, создава автомобил прекрасен за гледање и возење, што е идеален придружник на зафатен семеен начин на живот. Како и сите Мазди, тој е дизајниран околу вас. И за да му помогнете уште подобро да се вклопи во вашиот животен стил, можете да ја персонализирате вашата Mazda6 Sedan со низа оригинални додатоци за Mazda.

 

ИСТРАЖИ ГИ АКЦЕСОАРИТЕ

СОЗДАДЕТЕ СВОЈ ПРОСТОР

Можете да изберете од низа луксузни шеми на бои за внатрешноста, сите макотрпно изработени од кожа, дрво и велур, со вентилирани предни седишта за крајна удобност. Тоа ги прави дури и најдолгите возења да се чувствуваат порелаксирано и повторно оживувачки. Чувствувајте го тоа сами со нашиот симулатор од 360 °.

*Дополнителна опрема

НАЈДОБРА ВО СВЕТОТ

Нашиот пакет на најсовремени безбедносни технологии i-ACTIVESENSE, заедно со остри дисплеи со инструменти, помагаат Mazda6 Sedan 2021 да биде еден од најбезбедните автомобили во светот. Неговиот максимален безбедносен рејтинг NCAP со пет ѕвезди ви овозможува да уживате во динамичните перформанси во целосна доверба.

ЈАСНОСТ

ПОДОБРЕНА И НАДГРАДЕНА БОЈА

Приказот за активно возење (ADD) е во повеќебојна боја, прикажува информации што се светли и лесни за читање.

БЕЗБЕДНОСТ

НИКОГАШ НЕ ПРОПУШТАЈТЕ СООБРАЌАЕН ЗНАК

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупреди на важни предупредувања и знаци за патишта, оставајќи да се концентрирате на патот напред.

ПЕШАЧКИ

РАЗМИСЛУВАЈ ПОБРЗО И ПАМЕТНО, ЗА ПОСИГУРНО ВОЗЕЊЕ

Ситуациите можат да се променат во дел од секунда. Нашиот систем за поддршка на сопирачките не ги препознава само возилата, тој ги детектира пешаците и ги чита сообраќајните знаци. Ако се приближите премногу до пешаци или возила и постои ризик од судир, сопирачките се подготвуваат да ви помогнат да застанете побрзо. Во итен случај, сопирачките ќе се стават автоматски ако е потребно.

ДОВЕРБА

ВОЗЕЊЕТО Е ПОВЕЌЕ ВОЗБУДЛИВО

Кога сте повеќе информирани за она што се случува околу вас, се чувствувате посигурни и помалку под стрес. Можете побрзо да реагирате на ситуации.

ЈАСНОСТ

ПОДОБРЕНА И НАДГРАДЕНА БОЈА

Приказот за активно возење (ADD) е во повеќебојна боја, прикажува информации што се светли и лесни за читање.

БЕЗБЕДНОСТ

НИКОГАШ НЕ ПРОПУШТАЈТЕ СООБРАЌАЕН ЗНАК

Нашиот систем за препознавање на сообраќајни знаци ве предупреди на важни предупредувања и знаци за патишта, оставајќи да се концентрирате на патот напред.

ПЕШАЧКИ

РАЗМИСЛУВАЈ ПОБРЗО И ПАМЕТНО, ЗА ПОСИГУРНО ВОЗЕЊЕ

Ситуациите можат да се променат во дел од секунда. Нашиот систем за поддршка на сопирачките не ги препознава само возилата, тој ги детектира пешаците и ги чита сообраќајните знаци. Ако се приближите премногу до пешаци или возила и постои ризик од судир, сопирачките се подготвуваат да ви помогнат да застанете побрзо. Во итен случај, сопирачките ќе се стават автоматски ако е потребно.

ДОВЕРБА

ВОЗЕЊЕТО Е ПОВЕЌЕ ВОЗБУДЛИВО

Кога сте повеќе информирани за она што се случува околу вас, се чувствувате посигурни и помалку под стрес. Можете побрзо да реагирате на ситуации.

 

КВАЛИТЕТ ВО СЕКОЈ ДЕТАЛ


Специјалното издание на Homura Mazda6 Sedan за 2023 година ја одразува нашата посветеност на исклучителен автомобилски квалитет.Прецизното внимание на деталите на нашите јапонски занаетчии обезбедува извонредна удобност и неверојатна елеганција со допир на страст - за секое возење да биде возбудливо.

 

ПОГЛЕДАЈТЕ ЈА HOMURU

 

MAZDA6 WAGON 2023


Mazda6 Wagon ги обезбедува истите нивоа на перформанси, управување и удобност – заедно со подеднакво зачудувачки изглед – но со повеќе простор и флексибилност.Овој одличен и разновиден автомобил е совршен избор за уште поактивен и понапорен начин на живот.

 

ОТКРИЈТЕ ЈА MAZDU6 WAGON

ОСТАНИ ВО ДОПИР СО MAZDA6

Откријте повеќе за Mazda6. Искусете го автомобилот сами со тест возење или истражете ги нашите брошури.