ДИЗАЈНИРАН ЗА ВОЗАЧОТ

MAZDA3 SEDAN 2024

ВАШИОТ ЕЛЕГЕНТЕН ПРИДРУЖНИК ВО ВОЗЕЊЕТО

Класичниот и префинет Mazda3 Sedan се издвојува над останатите со своите уникатни линии кои ја рефлектираат светлината на површината на автомобилот, создавајќи сложени и интригантни форми. Супериорната јапонска изработка ви овозможува да се чувствувате опуштено во патничкиот простор, кој обезбедува се што ви треба за исклучително возачко искуство.

01 УМЕТНИЧКО ДЕЛО НА ТРКАЛА

Mazda3 Sedan 2024 е пример за елегантен јапонски дизајн со сензуални облини кои ја отсликуваат вашата околина во играта. Вистинско уметничко дело, прецизна јапонска естетика и респонзивна изведба ќе запалат искра на задоволство во вас и ќе ви овозможат возбуда каде и да патувате.

02 КОНЕКЦИЈА

Mazda3 2024 доаѓа со подобрени карактеристики за поврзување и инфозабавен систем. Можете да ги користите вашите омилени апликации преку безжичните апликации Apple CarPlay®² или Android Auto™². Надворешниот дисплеј сега може да прикажува и упатства за насока од апликацијата за навигација на вашиот телефон.

03Чисто уживање во возењето

Претворете го секојдневното возење на Mazda3 Sedan во возбудлива авантура. Благодарение на нашите најнови Skyactiv мотори со Mazda M Hybrid технологија, можете да сметате на извонредни перформанси, ефикасна потрошувачка на гориво и фантастична реакција.

ПРОБНО ВОЗЕЊЕ

ВАШАТА MAZDA3 2024 ВЕ ЧЕКА

Подготвени сте да нарачате или да побарате повеќе детали за финансирање? Дозволете ни да ја пресметаме најдобрата понуда за вас и да ве донесеме чекор поблиску до поседување на нашата нова Mazda.

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ПРИВЛЕЧНА НАДВОРЕШНОСТ

Убавината и префинетоста на јапонскиот дизајн навистина се истакнуваат на елегантната Mazda3 Sedan 2024. Рафинираните облини и сјајните површини си играат со светлината и ја рефлектираат околината на интригантен начин.

ЕДНОСТАВЕН ОБЛИК

Додека возите, контурите на автомобилот го доловуваат одразот на околината, осигурувајќи дека Mazda3 Sedan 2024 се истакнува каде и да одите.

ПРЕКРАСЕН ДИЗАЈН НА ЗАДНИТЕ СВЕТЛА

Најпрво со целосна моќност, а потоа со последователни пулсирања, трепкачот Kodo наликува на отчукување на срцето и на карактеристичното задно светло на Mazda.

ЕЛЕГАНТНА КАРОСЕРИЈА

ДИНАМИЧНА БОЈА НА КАРОСЕРИЈАТА

Финишот на Mazda секогаш го одзема здивот благодарение на нашата иновативна технологија на боја која прекрасно го нагласува динамичниот дизајн на Kodo. Имате на располагање избор на живописни бои, како што е нашата нова керамичка бела боја.
 

ОТКРИЈТЕ ГИ ПАКЕТИТЕ НА ОПРЕМА

Prime-line

Пакетот Prime-Line ја подигна границата доста високо со атрактивни карактеристики на целата гама, како што е системот Mazda M Hybrid, head-up дисплеј во боја и одличниот капацитет на системот за информации и забава преку Apple CarPlay®² и Android Auto™ ² безжични апликации.

EXCLUSIVE-LINE

Пакетот Exclusive-Line обезбедува дополнителен допир на елеганција и практичност со 18-инчни сребрени алуминиумски тркала, предни сензори за паркирање, загреани предни седишта, двозонска контрола на климата, опција за „паметен“ влез без клуч и Qi безжично полнење.

ОПУШТЕТЕ СЕ ВО
ПРЕФИНЕТА ВНАТРЕШНОСТ

Нашите мајстори уметници останаа верни на филозофијата „помалку е повеќе“ и создадоа ентериер кој совршено ја отелотворува јапонската естетика и стручната изработка. Затоа, внатрешноста на Mazda3 Sedan 2024 обезбедува подеднакво задоволство на возачите и патниците бидејќи обезбедува единствена комбинација на удобност и елеганција.

УШТЕ ПОДОБРО
ПЕРФОРМАНСИ

Без разлика кој погонски систем ќе го изберете, сите мотори се опремени со Mazda M Hybrid системот за ефикасна потрошувачка и перформанси. Изберете помеѓу двата мотори e-Skyactiv G или револуционерниот мотор e-Skyactiv X што ја користи уникатната технологија на Mazda за да го подигне возачкото искуство на ново ниво.

ПРОБНО ВОЗЕЊЕ
АВТОМАТСКО КОЧЕЊЕ ВО ИТНИ СЛУЧАЕВИ

Хардверот за автоматско сопирање во итни случаи е ажуриран за да овозможи подобрени спецификации за откривање за уште подобра безбедност и перформанси, дури и ноќе, а исто така овозможува подобрено откривање на пешаци и велосипедисти.

ПРЕПОЗНАВАЊЕ НА ЗНАЦИТЕ

Интелигентниот систем за одржување на брзината (ISA) ги препознава знаците попрецизно од кога било за да обезбеди веродостојни информации, на пример за ограничувањето на брзината, во системот за навигација и на главниот дисплеј.

СИСТЕМ ЗА ПОМОШ ВО ВОЗЕЊЕТО ВО ГУСТ СООБРАЌАЈ

Системот за помош во сообраќајот (CTS) помага да се спречи заморот со намалување на монотонијата во густиот сообраќај, на пример со автоматско управување кое се прилагодува на секоја ситуација, со помош на гас и сопирање.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА НЕВНИМАТЕЛНО ВОЗЕЊЕ

Системот за следење на возачот обезбедува звучни предупредувања доколку скршнете од патот, помагајќи ви да останете фокусирани за побезбедно и поудобно возење.

MAZDA3 2024 HATCHBACK

Со динамичен и стилски профил, хечбекот Mazda3 2024 предизвикува чувство на брзина со елегантна линија на покривот и атрактивен дизајн на задниот дел. Се разбира, очекувајте ги истите возбудливи перформанси, прекрасна јапонска естетика и беспрекорна изработка како седанот.

ОТКРИЈТЕ ЈА MAZDU3 HATCHBACK

ИНФОРМАТИВНА ОЗНАКА ЗА ГУМИ

Информациите на етикетата на гумите ви помагаат да донесувате информирани економски и еколошки свесни одлуки. Дознајте повеќе за сите достапни гуми за секој модел на Mazda и информации за критериумите за квалитет.

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ СО MAZDA3 2024

Откријте повеќе за Mazda3 Sedan 2024. Тестирајте го автомобилот или прелистајте ја нашата брошура

1 Прикажаните возила можеби не се исти со моделите наменети за македонскиот пазар. Прикажаните бои и одредени елементи на внатрешната и надворешната опрема може да се разликуваат од вистинскиот модел и возилото може да биде опремено со опционална или дополнителна опрема за доплата.

Сите прикажани цени се необврзувачки препорачани цени од Mazda Motor Croatia со вклучен ДДВ (18%) и Специјален данок на моторни возила за моделот без опции. Поради сложеноста на пресметката на специјалниот данок на моторни возила, може да се појават одредени отстапувања, затоа побарајте точна цена на конкретниот модел од овластен партнер на Mazda, прикажаните цени ќе се конвертираат по фиксна стапка на конверзија од 1 € = 62 денари.

2 Достапноста на функционалноста на Android Auto се очекува во текот на втората половина на 2023 година. По достапност, неопходно е да се ажурира софтверот во возилото, што може да се направи со посета на еден од овластените партнери на Mazda или преку воздух ажурирање. За дополнителни информации, контактирајте со овластен партнер на Mazda.