внесете го следното ниво на адреналин

Маzda MX-5 2020 година

Новите карактеристики и повеќе возбуда од било кога

Легендарната Mazda MX-5 се врати за повторно да го освои твоето срце. Подобрена токму во вистинските детали: лесна, неверојатно агилна, со ракување како родстер. Најмногу атлетско и највозбудливо толкување на Jinba Ittai досега, Mazda MX-5 вози како да е дел од вас - што ве тера да сакате да останете подолго на патот.

претставување на 100-годишнината СВП на Mazda MX-5

Ние го славиме нашиот стогодишен јубилеј со различни модели на специјално издание, кои инспирираат од нашиот прв патнички автомобил. Специјалното издание на 100-годишнината на Mazda MX-5 е славењето  на Mazda MX-5 2019 и на Mazda R360 од која се инспирираше. Тоа е повеќе Mazda каква досега не сте виделе  .

БЕЛА БИСЕРНА МЕТАЛИК

Надворешна БОЈА КОЈА СЕ ИЗДВОЈУВА СО СТИЛ

Надворешна БОЈА КОЈА СЕ ИЗДВОЈУВА СО СТИЛ Со надворешната боја бела бисерна металик, за специјалното издание на 100-годишнината на Mazda MX-5 се истакнува со стил. Мекиот таван од темна цреша оди прекрасно со надворешната бела бисерна металик боја - таа е и смела и убава

Мек таван во боја од црна цреша

Интеракцијата на белото и црвеното

Интеракцијата помеѓу црвената и белата боја продолжува и во внатрешноста. Иако црвената боја е преовладувачка во кабината, таа е придружена со чисто бели кожни апликации на конзолата, таблата и вратите.

Бургунди СЕДИШТА И Патосници

Интеракцијата ПРОДОЛЖУВА

Ѕвездите на ентериерот се бордо црвените кожни седишта кои се комфорни и визуелно зачудувачки. Како почит кон нашата стогодишнина, предните потпирачи за глава се врежани со логото на 100-годишнината .

ЦЕНТРАЛНИ КАПАЧИЊА со лого од 100-годишнината

Црвени детали Fго завршуваар изгледот

Севкупната бела боја на каросеријата е во контраст со прекрасното лого на 100-годишнината на каросеријата и на централните чаши -

БЕЛА БИСЕРНА МЕТАЛИК

Надворешна БОЈА КОЈА СЕ ИЗДВОЈУВА СО СТИЛ

Надворешна БОЈА КОЈА СЕ ИЗДВОЈУВА СО СТИЛ Со надворешната боја бела бисерна металик, за специјалното издание на 100-годишнината на Mazda MX-5 се истакнува со стил. Мекиот таван од темна цреша оди прекрасно со надворешната бела бисерна металик боја - таа е и смела и убава

Мек таван во боја од црна цреша

Интеракцијата на белото и црвеното

Интеракцијата помеѓу црвената и белата боја продолжува и во внатрешноста. Иако црвената боја е преовладувачка во кабината, таа е придружена со чисто бели кожни апликации на конзолата, таблата и вратите.

Бургунди СЕДИШТА И Патосници

Интеракцијата ПРОДОЛЖУВА

Ѕвездите на ентериерот се бордо црвените кожни седишта кои се комфорни и визуелно зачудувачки. Како почит кон нашата стогодишнина, предните потпирачи за глава се врежани со логото на 100-годишнината .

ЦЕНТРАЛНИ КАПАЧИЊА со лого од 100-годишнината

Црвени детали Fго завршуваар изгледот

Севкупната бела боја на каросеријата е во контраст со прекрасното лого на 100-годишнината на каросеријата и на централните чаши -
JINBA ITTAI - Искуство на динамично врзување

Надградениот луксузен ентериер и одличната реакција на автомобилот ги зголемуваат вашите сетила и го активираат чувството на заедништво што го нарекуваме Jinba Ittai.

PURE KODO SOUL OF MOTION DESIGN

Со прекрасни пропорции, лелеави линии и драматични контури, дизајнот на Kodo: Soul of Motion ги плени вашите сетила

ИСТРАЖУВАЈТЕ

БИДЕТЕ ЕДНО СО ПАТОТ

Mazda MX-5 2020 е повеќе од спортски автомобил. Таа е шампион на родстери. Новото спортско издание останува верен на етосот „„ поголема моќ, помала тежина “и продолжува да ја нуди непогрешливата врска со возачот на автомобили што ја очекуваа fan љубителите на„ Mazda MX-5 “. Бидете едно со патот - во стил и удобност .

Мек покрив

На водух, на отворено во еден момент

Уште поубав во сива боја, мекиот механизам за отворање ви овозможува да го отворите или затворите покривот со едно движење, а да не мора да излезете од автомобилот. Одличната аеродинамика ја намалува бучавата на ветерот, така што можете целосно да уживате во музиката од врвниот звучен систем BOSE® со 9 звучници плус опционални звучници на потпирачите за глава интегрирани во седиштата.

design

СПОРТСКИ ПРИМАМЛИВ ДИЗАЈН

Mazda MX-5 од 2020 година ги врти погледите со своето динамично толкување на Kodo Design, заштитен знак што ги возбудува обожавателите ширум светот. Искуството за возење е поврзано со спортска силуета во Soul Red Crystal, а сега е достапна и во Polymetal Grey.

adventure

fuel your spirit of adventure

Using the Skyactiv Technology, we made the 2020 Mazda MX-5 stronger, safer and more fuel-efficient. Just take it for a drive and listen to both the wind and the engine. The 2020 Mazda MX-5 is designed for heart-pounding excitement so you can fully enjoy the joy of driving.

ИСТРАЖУВАЈТЕ

БИДЕТЕ ЕДНО СО ПАТОТ

Mazda MX-5 2020 е повеќе од спортски автомобил. Таа е шампион на родстери. Новото спортско издание останува верен на етосот „„ поголема моќ, помала тежина “и продолжува да ја нуди непогрешливата врска со возачот на автомобили што ја очекуваа fan љубителите на„ Mazda MX-5 “. Бидете едно со патот - во стил и удобност .

Мек покрив

На водух, на отворено во еден момент

Уште поубав во сива боја, мекиот механизам за отворање ви овозможува да го отворите или затворите покривот со едно движење, а да не мора да излезете од автомобилот. Одличната аеродинамика ја намалува бучавата на ветерот, така што можете целосно да уживате во музиката од врвниот звучен систем BOSE® со 9 звучници плус опционални звучници на потпирачите за глава интегрирани во седиштата.

design

СПОРТСКИ ПРИМАМЛИВ ДИЗАЈН

Mazda MX-5 од 2020 година ги врти погледите со своето динамично толкување на Kodo Design, заштитен знак што ги возбудува обожавателите ширум светот. Искуството за возење е поврзано со спортска силуета во Soul Red Crystal, а сега е достапна и во Polymetal Grey.

adventure

fuel your spirit of adventure

Using the Skyactiv Technology, we made the 2020 Mazda MX-5 stronger, safer and more fuel-efficient. Just take it for a drive and listen to both the wind and the engine. The 2020 Mazda MX-5 is designed for heart-pounding excitement so you can fully enjoy the joy of driving.

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ POLYMETAL GREY

Polymetal Grey воведува нов визуелен израз на квалитетот со нагласување на интеракцијата помеѓу светлината и сенката.

16 инчни појачани алуминиумски тркала од Rays

Mazda и Rays взаемно развија лесни алуминиумски тркала со голема јачина за Mazda MX-5 30th Anniversary Edition. Убавите краци и затемнетата сива завршница оставаат впечаток, додека појачаните тркала ја намалуваат непотребната маса за поголема возбуда при возење.

Нерѓосувачки прагови и подобрен ентериер

Mazda MX-5“ во 2020 година се одликува со човечки центричен ентериер, со нови прагови  од не'рѓосувачки челик кои привлекуваат внимание кога и да се отвори вратата. Повеќе од стилски доживување, плочите се совршено поставени за да ги заштитат праговите додека влегувате во пилотската кабина.

Сив мек покрив

Надворешноста во Polymetal Grey боја,си го најде својот партнер

Покрај опциите на покривот „Темна цреша“ и „Kaфен покрив“, можете да изберете и нов мек кров во сива боја. Новиот покрив изгледа одлично со нашите постоечки бои на каросеријата, и одговара добро со новата боја на каросерија Polymetal Grey. Тоа е смирен, а сепак ладен изглед кој дава префинета естетика која е секогаш подготвена за следната кривина

Кожни префорирани седишта

Шиени со сив конец

 моделите со мек покрив и RF имаат перфорирани кожни седишта кои овозможуваат по спортски изглед и чувство. Перфорациите исто така обезбедуваат функционална предност во подобрувањето на апсорпцијата на звукот. Оригиналното чувство на кожа и забележителната амортизација на звукот ви овозможуваат целосно да уживате во карактеристичните живи перформанси во возењето на MX-5  2020

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ
УДОБНОСТ

Тапацирот беше подобрен за да се подобри намалувањето на бучавата и удобноста на возачот.

Матрикс LED светла

Колку што се убави, толку се и функционални, тесните и заводливи предни светла го поддржуваат класичниот дизајн на родстерот на Mazda MX-5 2020 

Bilstein амортизери

Амортизерите Bilstein и спортските седишта RECARO го подобруваат чувството на роудстер за непобедливо чувство слична како на тркачката патека .

Задна камера

Направете пресврт без напор. Задната камера може да ги елиминира слепите точки и ниските области директно зад возилото. 

Омилена кај фановите и жирито

Mazda MX-5 во 2020 година освои безброј награди за време на своето 31-годишно владеење над категоријата родстер - и продолжува да го прави тоа. Во 2020 година и пошироко, Mazda MX-5 станува сè подобра и подобра, возбудлива за возење ширум светот со фокус на „„ помала тежина, поголема моќност ““, во комбинација со Kodo Design и изненадувачка удобност.

Поголема безбедност

Пакетот i-ACTIVSENSE со пакетот Smart City Brake Support и задната камера ве штити на секое патување и ви овозможува да се фокусирате на она што е навистина важно: задоволството од возењето. Комбинирајте ги овие одлики со Предупредување за отклонување од лента, Следење слепиот агол и Предупредувања за приближување ба возила од позади ј - за целосна возбуда со дополнителна безбедност.

Чиста моќ под хаубата

skyactiv-g

Динамичен како никогаш досега: Моќен мотор Skyactiv-G обезбедува поголеми перформанси и ги исполнува строгите барања за емисија на издувни гасови од EURO 6d-TEMP. Mazda MX-5 во 2020 година ја претставува својата зајакната технологија Skyactiv .

ИСКУСТВО НА УБАВИНАТА НА Маzda MX-5 2020

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

Резервирајте го вашието тест возење 

Преземете ја брошурата

Погледнете ја брошурата преку Интерне.

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.