Зграпчи го духот

MAZDA MX-5 RF 2020

Дали сте подготвени за возбуда?

Mazda MX-5 е легендарен роудстер кој формира единствена врска со својот возач. А, Mazda MX-5 RF 2020 е  најдобрата досега, со сите точни детали кои се ревидирани. Нај атлетското и највозбудливото толкување Јinba Ittai досега, Mazda MX-5 вози како да е дел од вас - дозволувајќи ви да го чувствувате патот како никогаш порано.

Jinba Ittai - ИСКУСТВОТО НА ДИНАМИЧНАТА ВРСКА

Дизајнирано за да испорача возбудлива врска до патот и да ве однесе на места што никогаш не сте биле порано.

PURE KODO SOUL OF MOTION DESIGN

Со прекрасни пропорции, лелеави линии и драматични контури, дизајнот на Kodo: Soul of Motion ги плени вашите сетила.

Зачудувачки дизајн

Вграден за чистото задоволство во возењето

Со својот зачудувачки дизајн KODO - Soul of Motion, Mazda MX-5 RF ја изразува својата супериорна способност за ракување преку својот извајан, но едноставен изглед, додека луксузната и надградена кабина ви овозможува да седите удобно и вистински да ја искусите возбудата на возењето на отворено

ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ

Поголема моќ на тркалата

Skyactiv-G 1.5 со шестстепен менувач обезбедува епско возачко искуство, апсолутно најдобри перформанси на Mazda MX-5 во 2020 година.

SKYACTIV технологија

Спортска динамика во возењето

Овој иконски роудстер е олицетворение на нефилтрирано уживање во возењето. Благодарение на технологијата Skyactiv, Mazda MX-5 има крута каросерија и ниско тежиште

ЧУВСТВО НА ЕДИНСТВО

jinba ittai

Од нашата наградувана технологија SKYACTIV и зачудувачкиот kodo дизајн, сè во MX-5 RF е внимателно дизајнирано за да обезбеди задоволство во возењето и да ја зајакне моќта на оние што седат зад воланот. Почувствувајте моментална интимна врска со MX-5 RF, она што ние го нарекуваме Jinba Ittai

Зачудувачки дизајн

Вграден за чистото задоволство во возењето

Со својот зачудувачки дизајн KODO - Soul of Motion, Mazda MX-5 RF ја изразува својата супериорна способност за ракување преку својот извајан, но едноставен изглед, додека луксузната и надградена кабина ви овозможува да седите удобно и вистински да ја искусите возбудата на возењето на отворено

ИЗВОНРЕДНИ ПЕРФОРМАНСИ

Поголема моќ на тркалата

Skyactiv-G 1.5 со шестстепен менувач обезбедува епско возачко искуство, апсолутно најдобри перформанси на Mazda MX-5 во 2020 година.

SKYACTIV технологија

Спортска динамика во возењето

Овој иконски роудстер е олицетворение на нефилтрирано уживање во возењето. Благодарение на технологијата Skyactiv, Mazda MX-5 има крута каросерија и ниско тежиште

ЧУВСТВО НА ЕДИНСТВО

jinba ittai

Од нашата наградувана технологија SKYACTIV и зачудувачкиот kodo дизајн, сè во MX-5 RF е внимателно дизајнирано за да обезбеди задоволство во возењето и да ја зајакне моќта на оние што седат зад воланот. Почувствувајте моментална интимна врска со MX-5 RF, она што ние го нарекуваме Jinba Ittai

ПОКРАЈ ОПИСОТ: ОТКРИЈ ЗА MAZDA MX-5 RF ЗА 2020 год.

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ:POLYMETAL GREY

Polymetal Греј нагласува игра помеѓу светлината и сенката. Бојата го спојува тврдиот изглед на металот со сјајната  пластика за да создаде целосно нов израз на стилот.

Нерѓосувачки прагови и подобрен ентериер

Mazda MX-5 RF се карактеризира со човечки насочен ентериер, со новата опција на нерѓосувачки челични плочи, кои привлекуваат внимание секогаш кога ќе се отвори вратата. Повеќе од стилски, плочите се совршено поставени за да ги заштитат праговите додека влегувате во пилотската кабина.

Сега во Бургунди црвена боја со сиво шиење

Кожни седишта NAPPA

И моделите со мек покрив и RF имаат перфорирани кожни седишта што овозможуваат уште поспортски изглед и чувство (GT ниво на опременост). Перфорациите исто така обезбедуваат функционална предност на подобрената апсорпција на звукот. Оригиналното чувство на кожа и забележителната амортизација на звукот ви овозможуваат целосно да уживате во карактеристичните динамички возни перформанси на Mazda MX-5 RF 2020 година. (Бургунди кожа е опционален додаток на RF GT)

16-инчни RAYS 16X7J појачани АЛУМИНИУМСКИ ТРКАЛА

ТРКАЛАЊЕ НИЗ ЕМОЦИЈАТА

Mazda и Rays развија лесни алуминиумски тркала со висока јачина за Mazda MX-5 30th Anniversary Edition. Фините краци и темнata сива boja оставаат впечаток, додека појачаните тркала ја намалуваат обесената маса за поголема возбуда при возење.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО НИВО НА ОПРЕМЕНОСТ
13 секунди

Само 13 секунди се потребни за да се помине од затворено изолирање до трилер на отворено - прегрнете го небото, слушнете го татнежот на моторот и внесете свеж воздух

LED светла

Колку и да се функционални, тесните и заводливи LED-светла го поддржуваат класичниот роудстер дизајн на Mazda MX-5 RF 2020.

БЕЗ КОМПРОМИСИ

Капацитетот на багажот не е засегнат кога покривот е складиран уредно зад багажникот - така што, кога времето е во ред, секогаш можете да го спуштите покривот 

Задна камера

Направете пресврт без напор. Задната камера поддржува да ги елиминира слепите точки и ниските области директно зад возилото

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

ОД 0 ДО УЖИВАЊЕ ВО 13 СЕКУНДИ

Прекрасно елегантен, со мал наклон на капакот на моторот и привлечна кабина во облик на солза, Mazda MX-5 RF 2020 изгледа и се чувствува како роудстер со тврд покрив за сите временски услови. Но, сето тоа се менува кога ќе стиснете на прекинувачот и тивката кабина се трансформира за само 13 секунди во искуство во возење на отворено.

3,00 СЕКУНДИ

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

Притиснете го прекинувачот на покривот нагоре, се огласува предупредување и задниот покрив се одвојува и се враќа назад. Лесен и свеж воздух се влива во кабината додека се движи надворешноста

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

7,00 СЕКУНДИ

Лесните надземни панели на покривот и задното стакло непречено се лизгаат од видното поле зад седиштата. Просторот во багажникот не е засегна.

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

13,00 СЕКУНДИ

Конечно, задниот покрив се заклучува на своето место. Со три прекрасни движења, Mazda MX-5 RF 2020 ја смени својата личност и започна ново чувство. Го гледате широко отвореното небо, го слушате татнежот на моторот и возбудувањата започнуваат.

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

ОД 0 ДО УЖИВАЊЕ ВО 13 СЕКУНДИ

Прекрасно елегантен, со мал наклон на капакот на моторот и привлечна кабина во облик на солза, Mazda MX-5 RF 2020 изгледа и се чувствува како роудстер со тврд покрив за сите временски услови. Но, сето тоа се менува кога ќе стиснете на прекинувачот и тивката кабина се трансформира за само 13 секунди во искуство во возење на отворено.

3,00 СЕКУНДИ

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

Притиснете го прекинувачот на покривот нагоре, се огласува предупредување и задниот покрив се одвојува и се враќа назад. Лесен и свеж воздух се влива во кабината додека се движи надворешноста

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

7,00 СЕКУНДИ

Лесните надземни панели на покривот и задното стакло непречено се лизгаат од видното поле зад седиштата. Просторот во багажникот не е засегна.

СПУШТЕТЕ ГО ПОКРИВОТ

13,00 СЕКУНДИ

Конечно, задниот покрив се заклучува на своето место. Со три прекрасни движења, Mazda MX-5 RF 2020 ја смени својата личност и започна ново чувство. Го гледате широко отвореното небо, го слушате татнежот на моторот и возбудувањата започнуваат.

САКАНА ОД ФАНОВИТЕ И ЕКСПЕРТИТЕ

Mazda MX-5 во 2020 година освои безброј награди за време на своето 31-годишно владеење над категоријата роѕдстер - и тоа продолжува да го прави . Во 2020 година и пошироко, Mazda MX-5 станува сè подобра и подобра, ги возбудува возачите ширум светот со фокус на „„ помала тежина, поголема моќност “„ во комбинација со Kodo Design и изненадувачка удобност.

Поголема безбедност

Безбедносните предмети како „Поддршка при сопирање на Smart Cit Brake Support“ ве заштитуваат на секое патување и ви овозможуваат да се фокусирате на она што е навистина важно: задоволството при возењето. Комбинирајте ги овие одлики со Предупредување при отклонување од лента и Следење на слепите точки од мртвиот агол - за целосна возбуда со дополнителна безбедност.

Повеќе перформанси за поголемо движечко ЗАДОВОЛСТВО

Чиста моќ под хаубата

skyactiv-g

Динамичен како никогаш порано: Моќниот мотор Skyactiv-G обезбедува поголеми перформанси и ги исполнува строгите барања за емисија на издувни гасови од EURO 6d-TEMP. Mazda MX-5 во 2020 година и ја претставува својата зајакната технологија Skyactiv 

Искуство со 2020 година MX-5 RF

Останете во контакт со MX-5 RF

Откријте повеќе за Mazda MX-5 RF 2020 година. Доживејте го автомобилот сами со пробно возење или истражете ги нашите брошури.

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

БАРАЊЕ тест возење денес - уживањето во возењето ви е на дофат

Преземете брошура

Погледнете ја брошурата преку Интернет

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.