MAZDA CX-60

ИЗБЕРЕТЕ ОПРЕМА

prime-line


Со безжичен Apple CarPlay и Android Auto, двозонска контрола на климата и помош за навигација, Mazda CX-60 Prime-line нуди широк спектар на привлечни функции. Покрај тоа, релаксирачката внатрешност е надополнета со многу безбедносни карактеристики кои влеваат чувство на сигурност - од системот за следење на мртвата точка и сензорите за паркирање до интелигентниот систем за помош при сопирање за градско возење.

OFF-ROAD РЕЖИМ НА ВОЗЕЊЕ

Кога и да посакате да тргнете од неуспешниот пат, целосно новата Mazda CX-60 е подготвена за таа авантура. Само префрлете се на режимот на возење надвор од патот за спортско управување на предизвикувачки терен. Сакате да најдете возбудлив пат каде што можете да ги тестирате можностите на вашиот SUV? Не се грижи. Системот за навигација е вклучен во секоја опрема.

БЕЗЖИЧНИ CARPLAY + ANDROID AUTO

12-инчниот екран на допир на централниот панел ви овозможува лесен пристап до сите ваши омилени апликации. Безжичните CarPlay и Android Auto на Apple ви овозможуваат да повикувате и да пристапувате до разновидна забава преку вашиот телефон.

EXCLUSIVE-LINE


Mazda CX-60 Exclusive-line нуди низа безбедносни и забавни функции како што се безжичниот Apple CarPlay и Android Auto. Покрај тоа, нивото на удобност е подигнато на повисоко ниво со загреан волан и загреани предни седишта. Додадете ја на тоа практичноста на „паметниот“ клуч и предните и задните паркинг сензори. Тоа е автомобил што ќе сакате да го возите со години.

HEAD-UP ДИСПЛЕЈОТ

Head-up дисплејот во ексклузивната линија на Mazda CX-60 ги проектира најрелевантните информации на практично, ненаметливо место на шофершајбната. Изберете помеѓу информации од патот (тековна брзина и ограничување на брзината) или инструкции од системот за навигација.

„ПАМЕТЕН“ КЛУЧ 

Со системот „паметен клуч“ никогаш повеќе нема да мора да го извадите клучот од џебот. Само притиснете го копчето на вратата или на задната врата за да ја заклучите или отклучите. Можете да ги користите копчињата на клучеви како стандарден систем за заклучување.

ПАКЕТИ ОПЦИИ ЗА EXCLUSIVE-LINE

Удобност за Exclusive-line

·        Седишта со кожен тапацир

·        Електрично прилагодливо седиште (возачко седиште со лумбално прилагодување): 10 насоки

·        Електрично прилагодливо седиште (совозачко седиште прилагодливо во 8 насоки со лумбално прилагодување

·        Ретровизори со меморија за положба

·        Вентилирани предни седишта

·        Греење на задните седишта

·        Идентификација на возачот - лична идентификација со прилагодување:

·        Седиште / Head Up дисплеј / надворешен ретровизор

Практичност и oзвучување

·        Електрична задна врата со автоматско отворање

·        Задни затемнети стакла

·        Монитор за опкружувачки поглед од 360° (камера за рикверц со динамична линија)

·        150W AC штекер - само PHEV

·        1.500W AC штекер  - само PHEV

·        Светло на задната конзола

·        Предно и задно услужно светло, предно и задно светло во преградите на вратите

·        Безжично полнење на мобилни уреди

·        Аудио систем BOSE со 12 звучници

Поддршка на возачот

·        Прилагодливи LED фарови со карактеристично предно осветлување

·        Предупредување за вкрстен сообраќај (FCTA)

·        Предупредување за заден вкрстен сообраќај со кочница (RCTB) (Камера за динамична линија за рикверц)

·        Систем за помош при сопирање (заден SCBS)

·        MRCC  и систем за помош во сообраќајот

·        Адаптивна радарска контрола на крстарење (i-ACC)

·        Надворешен ретровизор - автоматско затемнување

·        Внатрешен ретровизор - автоматско затемнување

Панорамски кров

 • Панорамски кров

Homura


Mazda CX-60 Homura ви нуди многу атрактивни додатоци за да постигнете поспортски изглед. Покрај тоа, црните кожени седишта, амбиенталното осветлување и задните светла на нозете создаваат пријатна атмосфера, така што секогаш ќе се радувате повторно да седнете зад воланот. Можете дополнително да го приспособите вашето искуство со систем за персонализација на возачот со монитор со поглед од 360° кон околината за сеопфатен поглед и дополнителни функции за практичност и удобност.

СПОРТСКИ ИЗГЛЕД

Mazda CX-60 Homura е опремена за возачи кои ценат поспортски изглед. Секако, можно е да изберете поатрактивни спортски додатоци за уште повеќе да ја персонализирате вашата нова Mazda.

ЦРНА КОЖА И АМБИЕНТНО СВЕТЛО

Седнете удобно на елегантните седишта со црн кожен тапацир. Внатрешноста на спортската опрема Homura вклучува и амбиентално осветлување за да се создаде вистинското расположение.

ПАКЕТИ ОПЦИИ ЗА HOMURA

Удобност во HOMURA

 • ·        Електрично прилагодливо седиште (возачко седиште со лумбално прилагодување): 10 насоки

  ·        Електрично прилагодливо седиште (совозачко седиште прилагодливо во 8 насоки со лумбално прилагодување)

  ·       Ретровизори со меморија за положба

  ·        Вентилирани предни седишта

  ·        Греење на задните седишта

  ·        Надзор на возачот со лична идентификација

  ·        Меморија и автоматско прилагодување на положбата на воланот според препознавањето на лицето на возачот

  ·        Електрично подесување на седиштето при влегување и излегување

  ·        Електрично прилагодување на воланот

Практичност и озвучување

·        Електрична задна врата со автоматско отворање

·        Задни затемнети стакла

·        Монитор за опкружувачки поглед од 360° (камера за рикверц со динамична линија)

·        150W AC штекер   - само PHEV

·        1500W AC штекер - само PHEV

·        Светло на задната конзола

·        Предно и задно сервисно светло, предно и задно светло во преградите на вратите

·        Безжично полнење на мобилни уреди

·        Аудио систем BOSE со 12 звучници

Систем за помош на возачот

·        Прилагодливи LED фарови со карактеристично предно осветлување

·        Предупредување за вкрстен сообраќај (FCTA)

·        Предупредување за заден вкрстен сообраќај со кочница (RCTB) (Камера за динамична линија за рикверц)

·        Заден градски систем за помош при сопирање (заден SCBS)

·        MRCC со крстарење и систем за помош во сообраќајот

·        Адаптивна радарска контрола (i-ACC)

·        Надворешен ретровизор - автоматско затемнување

·        Внатрешен ретровизор - автоматско затемнување

Панорамски кров

 • Панорамски кров

Takumi


Искусете го уникатен јапонски дизајн. Mazda CX-60 Takumi вклучува напа кожа, уникатни текстури и хромирани детали. Сè за оваа опрема е фокусирано на создавање удобна и исполнета средина за возачите и патниците. Можете дополнително да го приспособите вашето искуство со систем за персонализација на возачот со монитор со поглед од 360° кон околината за сеопфатен поглед и дополнителни функции за практичност и удобност.

ЈАПОНСКО МАЈСТОРСТВО

Искусете ја јапонската изработка. Mazda CX-60 Takumi користи најквалитетни материјали кои го комплетираат чистиот и чист стил. Сè е совршено на допир, беспрекорно интегрирано во совршен стил.

БЕЛА НАПА КОЖА И АМБИЕНТНА СВЕТЛИНА

Додека ве пречекуваат вас и вашите гости со стил, седиштата обложени со бела напа кожа даваат во внатрешноста чувство на оригиналност. Амбиенталното светло дискретно го нагласува чистиот дизајн во внатрешноста на патничкиот простор.

ПАКЕТИ ОПЦИИ ЗА TAKUMI

Удобност на Takumi

·        Електрично прилагодливо седиште (возачко седиште со лумбално прилагодување): 10 насоки

·        Електрично прилагодливо седиште (совозачко седиште прилагодливо во 8 насоки со лумбално прилагодување)

·        Огледала со меморија за положба

·        Вентилирани предни седишта

·        Греење на задните седишта

·        Надзор на возач со лична идентификација

·        Меморија и автоматско прилагодување на положбата зад воланот според препознавањето на лицето на возачот

·        Електрично прилагодување на седиштето при влегување и излегување

·        Електрично прилагодување на воланот

ПРАКТИЧНОСТ И ОЗВУЧУВАЊЕ

·        Електрична задна врата со автоматско отворање

·        Задни затемнети стакла

·        Монитор за опкружувачки поглед од 360° (камера за рикверц со динамична линија)

·        150W AC штекер   - само PHEV

·        1500W AC штекер - само PHEV

·        Светло на задната конзола

·        Предно и задно  светло, предно и задно светло во преградите на вратите

·        Безжично полнење на мобилни уреди

·        Аудио систем BOSE со 12 звучници

Систем за помош на возачот

·        Прилагодливи LED фарови со карактеристично предно осветлување

·        Предупредување за вкрстен сообраќај (FCTA)

·        Предупредување за заден вкрстен сообраќај со кочница (RCTB) (Камера за динамична линија за рикверц)

·        Заден градски систем за помош при сопирање (заден SCBS)

·        MRCC  и систем за помош во сообраќајот

·        Адаптивна радарска контрола  (i-ACC)

·        Надворешен ретровизор - автоматско затемнување

·        Внатрешен ретровизор - автоматско затемнување

Панорамски кров

 • Панорамски кров

ОСТАНЕТЕ ПОВРЗАНИ СО MAZDA CX-60

Дознајте повеќе за Mazda CX-60. Пробајте го автомобилот или прочитајте ги нашите брошури.

Прикажаните возила можеби не се исти со моделите наменети за Mакедонскиот пазар. Прикажаните бои и одредени елементи на внатрешната и надворешната опрема може да се разликуваат од вистинскиот модел и возилото може да биде опремено со опционална или дополнителна опрема за доплата.

Сите прикажани цени се необврзувачки информативни цени. Прашајте го овластениот дистрибутер на Mazda за точната цена на конкретниот модел.