ВРВНИОТ ФАМИЛИЈАРЕН СУВ

mazda cx-5

Повеќе возбуда при возењето за целото семејство

Подобрена удобност и безбедност

Mazda CX-5 во 2020 година го комбинира најновиот инженеринг на одзив на патиштата со рафиниран внатрешен дизајн на ентериер и дигитално поврзување. Најновиот модел ви дава подобрено возачко искуство за поголема возбуда кога сакате - и поголема удобност и безбедност цело време.

Спецификации и цени

Простор да расте-сила да влече

Привлечноста на Mazda CX-5 2020 расте од неговиот експанзивен пристап кон удобност, безбедност и перформанси. Ова вклучува зголемен капацитет во багажникот од 506 литри. Кога товарот е сè што носите, едноставно преклопете ги седиштата за да добиете 1.620 литри простор. Импресивната моќност на CX-5 2020 ви овозможува лесно влечење до 2.100 кг. Така, навистина може да земете се со вас.

2.100

kg

КАПАЦИТЕТ ЗА ВЛЕЧЕЊЕ

506

liters

Товарен волумен (СО КРЕНАТИ СЕДИШТА )

1.620

liters

Товарен волумен (СО СПУШТЕНИ СЕДИШТА )

Повеќе простор

Повеќе простор за вас и до 1.620 литри товарен волумен

Динамични перформанси

Одлично контрола, управување и ракување 

УДОБНОСТ НА ПАТОТ

Подобрени места за одлично возење

Погон на сите тркала и G-VECTORING CONTROL PLUS

ПОДГОТВЕНИ ЗА ПАТУВАЊЕ

максимизира потрошувачката на гориво и спречува лизгање испраќајќи го вистинскиот вртежен момент на вистинското место во вистинско време. Новиот G-Vectoring Control Plus исто така ја подобрува одзивноста и стабилноста на возилото во согласност со намерите на возачот за подобра контрола на свиоците .

СКИ

УБАВО рано наутро

7 часот наутро. Одете кон падините и продолжете да се искачувате. Интелигентниот погон на сите тркала на Mazda ви овозможува бесконечен стисок. Ќе сакате да се вратите по планината и да го сторите тоа повторно.

ПАТУВАЊЕ СО ВЕЛОСИПЕД

СВИОЦИТЕ СЕ ВОЗБУДЛИВИ

15 часот. Сите се смешкаат додека се вртите, бидејќи автомобилот едвај се потпира и управувањето е удобно, предвидливо, благодарение на нашата подобрена контрола на G-VECTORING. Што е со велосипедска патека на патOT кон дома?

ПЛИВАЊЕ

Долгите патувања се чувствуваат кратки

19 часот. Секој се чувствува добро одморен и енергичен. Подобрувања на шасијата и системот за суспензија со користење на најновите исцрпни истражувања за тоа како луѓето возат, го зголемуваат уживањето во возењето и со Jinba Ittai врската се чувствувате со автомобилот. Време за пливање?

ПРИСТИГНЕТЕ СО НАСМЕВКА

ПРИСТИГНЕТЕ СО НАСМЕВКА

22 часот. Како помина денот? Нежното уживање во возењето со Mazda CX-5 и удобната, рафинирана внатрешна атмосфера го прават ваш најдобар придружник за патување. Уште едно фенси патување утре?

СКИ

УБАВО рано наутро

7 часот наутро. Одете кон падините и продолжете да се искачувате. Интелигентниот погон на сите тркала на Mazda ви овозможува бесконечен стисок. Ќе сакате да се вратите по планината и да го сторите тоа повторно.

ПАТУВАЊЕ СО ВЕЛОСИПЕД

СВИОЦИТЕ СЕ ВОЗБУДЛИВИ

15 часот. Сите се смешкаат додека се вртите, бидејќи автомобилот едвај се потпира и управувањето е удобно, предвидливо, благодарение на нашата подобрена контрола на G-VECTORING. Што е со велосипедска патека на патOT кон дома?

ПЛИВАЊЕ

Долгите патувања се чувствуваат кратки

19 часот. Секој се чувствува добро одморен и енергичен. Подобрувања на шасијата и системот за суспензија со користење на најновите исцрпни истражувања за тоа како луѓето возат, го зголемуваат уживањето во возењето и со Jinba Ittai врската се чувствувате со автомобилот. Време за пливање?

ПРИСТИГНЕТЕ СО НАСМЕВКА

ПРИСТИГНЕТЕ СО НАСМЕВКА

22 часот. Како помина денот? Нежното уживање во возењето со Mazda CX-5 и удобната, рафинирана внатрешна атмосфера го прават ваш најдобар придружник за патување. Уште едно фенси патување утре?

Возењето е Верување

Застанете зад воланот на Mazda CX-5 2020 за да го доживеете следното ниво на удобност и забава зад воланот - благодарение на бројните подобрувања во кабината и подобрената динамика на возењето. Поостар и повозбудлив за возење од кога било, Mazda CX-5 во 2020 година ја зацврстува репутацијата на возилото како најпријатно возачко искуство во SUV сегментот .

СЕДНЕТЕ ЗАД ВОЛАНОТ

ДЕАКТИВАЦИЈА НА ЦИЛИНДРИТЕ

УПОТЕБЕТЕ ПОМАЛКУ,А ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ

Рачниот бензински мотор на Mazda CX-5 2020 година сега има систем за деактивирање на цилиндар и мерки за зголемување на повеќе согорувањa кои значително ја подобруваат економичноста на горивото. Другите нови иновации помагаат во намалувањето на триењето што не само што придонесува за ефикасност, туку и гo намалува триењето и бучавата.

ВНАТРЕШНОСТ

УДОБНОСТ ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО

Кабината е замислена во иста ‘рафинирана цврстина’ како  надворешноста и обезбедува комфор, квалитет, дизајн и функционалност. Со премиум чувство во текот на целата година, Mazda CX-5 2020 се натпреварува со најдобрите автомобили во својата класа

смирено повлекување

Намалeната бучавата прави да е мирно во внатрешноста

Нашите инженери беа подложени на макотрпни истраги за да се намали бучавата од патиштата со ниска фреквенција, како и бучавата од високи фреквенции на ветерот и гумите, така што секогаш можете да сметате на мирно повлекување.

ЗАНАЕТЧИСТВО

МЕСТО ШТО ЌЕ ВЕ ИНСПИРИРА

Седнете во семејниот теренец Mazda CX-5 2020 и нема да сакате да го напуштите. Вниманието на деталите е насекаде. Ги искористивме нашите вештини во занаетчиството и нашата филозофија  на Kodo дизајнот за да создадеме луксузна кабина со извонредна удобност, без разлика дали сте возач или патник.

Акустично совршенство

Bosse и Мазда тесно соработуваат за да ви овозможат поинтензивно уживање во музиката 

8" екран во боја на допир со MAZDA CONNECT

Ја потиснува рефлексијата за да се претстави појасна слика

КОМЕНДЕР ЗА МУЛТИМЕДИЈА

Лесно достапен и лесен за употреба - дури и за време на возењето

ЦЕЛИОТ ПРОСТОР КОЈ ВИ Е ПОТРЕБЕН

Удобно сместете до пет лица со многу простор за нозете и складирање на сите ваши најважни работи.

 

  • 506L * со подигнати седишта
  • 1.620L * со спуштени седишта "

ВАШИОТ ИЗБОР НА ОПРЕМА

Mazda 2020 со премиум Kodo: Soul of Motion дизајн е возбудлив и удобен за патниците како и за возење. Нашиот стилски семеен SUV со подобрена динамика е дизајниран за чисто уживање во возењето, давајќи ви моќно чувство за Јinba Ittai, чувството на единственост помеѓу автомобилот и возачот. Со нашата страница Изберете ја вашата оценка, можете да изберете помеѓу многу опции за персонализирање на вашата Mazda CX-5 за 2020 година.

ВАШИОТ ИЗБОР НА ОПРЕМА

ВОЗЕТЕ ПО НЕРАМЕН ПАТ ЗА НОВИ АВАНТУРИ

ПОДГОТВЕНИ ЗА OFF ROAD ПАТУВАЊЕ

Ставете го вашиот теренец на тест: интелигентниот погон на сите четири тркала ги следи условите со 27 сензори, информации за склопување, како што се намерата на возачот, надворешната температура, активирање на бришaчи на шофершајбната, градиентите на патот, аголот на управувачот и примената на гасот - веднаш одредувајќи како треба да се подели моќта на предните и задните тркала

ЗАШТИТЕНИ

Останете безбедни на вашите авантури и секој ден

Опремена со шест воздушни перничиња и зголемена безбедност при судир, Mazda CX-5 2020 ве одржува безбедно вас и останатите патници. Високата јачина на Skyactiv-Body претставува структура со поголеми оптоварувања, горната, средната и долната патека за апсорпција и дисперзија на силите на ударот во моторниот простор, поефикасно сузбивање на деформацијата на кабината при судир.

I-ACTIVSENSE

ИНТЕЛИГЕНТЕН СИСТЕМ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

интелигентната технологија за безбедност i-ACTIVSENSE поддржува секојдневна употреба, обезбедувајќи ново ниво на поддршка за возачот. Системот всушност може да запре или да ја намали брзината ако постои ризик од судир со друго возило или пешак .

ВОЗЕТЕ ПО НЕРАМЕН ПАТ ЗА НОВИ АВАНТУРИ

ПОДГОТВЕНИ ЗА OFF ROAD ПАТУВАЊЕ

Ставете го вашиот теренец на тест: интелигентниот погон на сите четири тркала ги следи условите со 27 сензори, информации за склопување, како што се намерата на возачот, надворешната температура, активирање на бришaчи на шофершајбната, градиентите на патот, аголот на управувачот и примената на гасот - веднаш одредувајќи како треба да се подели моќта на предните и задните тркала

ЗАШТИТЕНИ

Останете безбедни на вашите авантури и секој ден

Опремена со шест воздушни перничиња и зголемена безбедност при судир, Mazda CX-5 2020 ве одржува безбедно вас и останатите патници. Високата јачина на Skyactiv-Body претставува структура со поголеми оптоварувања, горната, средната и долната патека за апсорпција и дисперзија на силите на ударот во моторниот простор, поефикасно сузбивање на деформацијата на кабината при судир.

I-ACTIVSENSE

ИНТЕЛИГЕНТЕН СИСТЕМ ЗА БЕЗБЕДНОСТ

интелигентната технологија за безбедност i-ACTIVSENSE поддржува секојдневна употреба, обезбедувајќи ново ниво на поддршка за возачот. Системот всушност може да запре или да ја намали брзината ако постои ризик од судир со друго возило или пешак .

SKYACTIV технологија

Рушењето на границите на КОНВЕНЦИЈАТА

Skyactiv-Body и Skyactiv-шасијата на Mazda CX-5 од 2020 година обезбедуваат чувство на целосна команда над возилото. Сите негови движења што попрецизно одговараат на забрзувањето, управувањето и сопирањето на возачот.

Дополнето со воведувањето на G-Vectoring Control Plus, многу е поудобено, рафинирано и одговорено од кога било.

ПОВРЗУВАЊЕ

СОВРШЕНО ПОВРЗАНИ И ЗАБАВНИ

MZD Поврзана  со Apple CarPlayTM и Android AutoTM го олеснува поврзувањето со вашиот свет и уживајте во погонот истовремено, зголемувајќи ја врската што ја чувствувате со автомобилот. Користете ротирачко копче во боја на 7-инчен екран осетлив на допир или интуитивен Multimedia Commander за навигација и комуникација.

Еден од најдобрите средни дамилијарни СУВ спортски автомобили, се на располагање денес

Со Mazda CX-5 успеавме да го усовршиме возачкото искуство во дизајнот, технологијата и управувањето. Барем, тоа ни го кажуваат нашите награди. Но, ние нема да застанеме тука. Ќе продолжиме да развиваме, унапредуваме и рафинираме во потрага по нajпријатно возење 

Најдете одговори на вашите прашања

1. КОИ ДИМЕНЗИИ ГИ ИМА MAZDA CX-5 2020?

Mazda CX-5 2020 има должина од 4.550 мм, ширина од 1.840 мм и висина од 1.680 мм. Ова го прави најголемото и најпространото возило во целиот опсег на Мазда 

2. Кој е капацитетот за влечење на MAZDA CX-5 2020?

Mazda CX-5 нуди капацитет за влечење до 2.100 кг. Повеќе од доволно за вашата следна авантура.

Спецификации и цени

Користете го нашиот конфигуратор за да ја најдете совршената Mazda CX-5 2020 за вас.

Спецификации и цени

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.