дизајнирана за да се движите кон сите патишта на животот

MAZDA CX-30

СЕКОГАШ КОМФОРТНА

На вашиот животен стил му е потребен автомобил кој се движи со вас: автомобил со прекрасна убавина на купе и смела цврстина на теренец. Доволно мал однадвор за да се затвори низ градот, но доволно голем однатре за да се извлече од сето тоа. Автомобил динамичен и возбудлив за возење, но сепак нуди супериорна удобност и безбедност.

НАПРАВИЈА ЈА СВОЈАТА MAZDA
ДИЗАЈН И ИЗРАБОТКА

Одвнатре и однадвор, Mazda CX-30 е едноставно прекрасна-со нејзините линии што течат надвор до извонредната занаетчиство одвнатре, неговиот човекоцентричен дизајн ве става во центарот на вниманието.

ВНАТРЕШЕН ПРОСТОР

Пространа кабина нуди одлична удобност за сите внатре, дури и на најдолгите патувања. Со дарежлива просторија за нозе, глави и раменици, без разлика каде седите, патувањето станува уживање за сите.

ПАМЕТНО ПОВРЗУВАЊЕ

Нашиот сопствен разноврсен систем Mazda Connect се здружува со Apple CarPlay® и Android Auto ™ за да понудат попаметен и побезбеден начин да останете во контакт со вашите сакани преку гласовни команди или преку нашиот мултимедијален командант.

МОЌНА И ЕФИКАСНА

Mazda Мild Hybrid нуди подобрена ефикасност на горивото и помали емисии на штетни гасови: Литиумска батерија од 24 волти ја собира енергијата генерирана при сопирање и ја пренасочува за поддршка на веќе високо ефикасниот мотор Skyactiv. Повеќе енергија, помалку гориво.

THE BE­AU­TY OF SAY­ING MORE WITH LESS

Дизајнот на лесниот и просторен ентериер создава удобна атмосфера за пет луѓе, со слобода да се движат, да комуницираат и да уживаат во извонредна видливост на отворено - и тие исто така можат да донесат многу багаж во големиот, разноврсен багажник.

КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА

ПРОСТОР ЗА МАНЕВРИРАЊЕ

За да биде задоволство да се вози во град, компактната големина на каросеријата и овозможува да се движи по тесни улици, да се лизне на тесни паркинг места и да вклучи пареа.

пространа внатрешност

повеќе простор за сите

Лесната и воздушна кабина на Mazda CX-30, создава чувство на отвореност. Растојанието помеѓу возачките и совозачките седишта, дава повеќе простор за движење и релаксација. Исто така, се отвора комуникација помеѓу сите во автомобилот, со подобрени линии за вид. Дарежливиот простор и отворите на вратите исто така го олеснуваат влегувањето и излегувањето.

човекот во средина

се на дофат

Во рамките на отвореноста на поширокиот простор, возачката кабина има удобно чувство. Се е совршено позиционирано околу вас за контрола и работа без напор, за да го минимизирате вниманието и да го зголемите задоволството при возењето.

поголен багажен простор

Донесете се што ви треба

Со дарежлив капацитет од 430 литри, багажникот ви дава многу простор кога сакате да се оддалечите со семејството или пријателите. Плус, широкиот отвор го олеснува вчитувањето и истоварувањето.

КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА

ПРОСТОР ЗА МАНЕВРИРАЊЕ

За да биде задоволство да се вози во град, компактната големина на каросеријата и овозможува да се движи по тесни улици, да се лизне на тесни паркинг места и да вклучи пареа.

пространа внатрешност

повеќе простор за сите

Лесната и воздушна кабина на Mazda CX-30, создава чувство на отвореност. Растојанието помеѓу возачките и совозачките седишта, дава повеќе простор за движење и релаксација. Исто така, се отвора комуникација помеѓу сите во автомобилот, со подобрени линии за вид. Дарежливиот простор и отворите на вратите исто така го олеснуваат влегувањето и излегувањето.

човекот во средина

се на дофат

Во рамките на отвореноста на поширокиот простор, возачката кабина има удобно чувство. Се е совршено позиционирано околу вас за контрола и работа без напор, за да го минимизирате вниманието и да го зголемите задоволството при возењето.

поголен багажен простор

Донесете се што ви треба

Со дарежлив капацитет од 430 литри, багажникот ви дава многу простор кога сакате да се оддалечите со семејството или пријателите. Плус, широкиот отвор го олеснува вчитувањето и истоварувањето.

SMART CARGO SYSTEM*

кои се бенифициите?

  • Иновативната трислојна преклоплива карго-табла може да се искористи за да се создаде најзгодно поделба на целиот товарен простор.
    Може да се складира вертикално на страна за да се пристапи до целосниот волумен на товарот.
    Како прво, Smart Cargo System на Мazda работи по должина - овозможува максимално надолжно и вертикално оптоварување истовремено.
    Капакот за тоно сега може безбедно да се чува веднаш под подот што се преклопува.

ИНТУИТИВЕН И ПРАКТИЧЕН НАЧИН ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ТОВАРОТ

Новиот Smart Cargo систем на Mazda е развиен за да обезбеди поголем товар и поголема флексибилност: Спречете ги намирниците да паднат и спречете ги вашите работи да се тркалаат.

Откријте ги сите можности подолу или овде во Прирачникот за SMART CARGO SYSTEM.

SK­YAC­TIV МОТОРИ ЗА ПЕРФОРМАНСИ И ЕФИКАСНОСТ

Полесни и поефикасни за гориво од стандардните мотори, нашите мотори SKYACTIV обезбедуваат совршена комбинација на перформанси и подобрена економичност при возењето. Нашите технологии SKYACTIV ви помагаат да заштедите пари на пумпата, додека ви даваат зголемена моќност за одлични перформанси при возењето.

SKYACTIV-X

Откријте како нашата единствена технологија на мотори нуди перформанси без компромис. Првиот комерцијален бензинец со погон со компресија.

SKYACTIV-G

Ултра високиот сооднос на компресија ви дава дополнителна моќност и ефикасност. Докажан квалитет и докажани перформанси-откријте ја најновата генерација бензински мотори Skyactiv-G.

ЗГОЛЕМЕНА БЕЗБЕДНОСТ

G-VECTORING CONTROL PLUS

Подобрени услови за секаков пат

Без разлика кој погонски систем ќе го изберете, можете да сметате на G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) за да возите подобро на свиоци на сите површини на патиштата. Ова помага да се стабилизира чувството за возење за задушено и побезбедно управување. Наш совет: обидете се во комбинација со системот за погон на сите тркала за крајна контрола.

GROUND CLEARANCE

Градот и теренот се подготвени

Дизајнот и димензиите на Mazda CX-30 му даваат силно, спортско чувство и секаде, засилено со високиот клиренс (6,9 инчи/175 мм) на теренецот.

АДАТИВНИ LED СВЕТЛА*

Секогаш оптимална ноќна видливост

Адаптивните LED фарови (ALH) се прилагодуваат според условите за возење, како што се брзината и сообраќајот, за да обезбедат оптимална светлина во секое време, заштитувајќи ве вас и другите.

MRCC СО STOP AND GO ФУНКЦИЈА

Контролата на патувањето никогаш не била вака удобна

Mazda Radar Cruise Control (MRCC) ја проценува релативната брзина и растојание до автомобилот напред и автоматски го приспособува за да одржува безбедно следно растојание, за побезбедно и поопуштено возење.

G-VECTORING CONTROL PLUS

Подобрени услови за секаков пат

Без разлика кој погонски систем ќе го изберете, можете да сметате на G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) за да возите подобро на свиоци на сите површини на патиштата. Ова помага да се стабилизира чувството за возење за задушено и побезбедно управување. Наш совет: обидете се во комбинација со системот за погон на сите тркала за крајна контрола.

GROUND CLEARANCE

Градот и теренот се подготвени

Дизајнот и димензиите на Mazda CX-30 му даваат силно, спортско чувство и секаде, засилено со високиот клиренс (6,9 инчи/175 мм) на теренецот.

АДАТИВНИ LED СВЕТЛА*

Секогаш оптимална ноќна видливост

Адаптивните LED фарови (ALH) се прилагодуваат според условите за возење, како што се брзината и сообраќајот, за да обезбедат оптимална светлина во секое време, заштитувајќи ве вас и другите.

MRCC СО STOP AND GO ФУНКЦИЈА

Контролата на патувањето никогаш не била вака удобна

Mazda Radar Cruise Control (MRCC) ја проценува релативната брзина и растојание до автомобилот напред и автоматски го приспособува за да одржува безбедно следно растојание, за побезбедно и поопуштено возење.

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ MAZDA CX-30 100TH AN­NI­VER­S­A­RY SVP

Ја одбележуваме стогодишнината со многу специјални модели на издание и естетски поглед на нашиот прв патнички автомобил. Специјалното издание на Mazda CX-30 за 100-годишнина е одбележувањето и на Mazda CX-30 со линиите на купе што течат и смелата SUV SUV и Mazda R360 од кои се инспирираше.

SNOWFLAKE WHITE PEARLESCENT

Ја избравме прекрасната и светла бела надворешна боја SNOWFLAKE WHITE PEARLESCENT во контраст со црвена црта, обележана со логоата на 100 -годишнината во централните капи.

ИНТЕРАКЦИЈА НА БЕЛАТА И ЦРВЕНАТА БОЈА

Бургунди и белата се доминантни бои во прекрасниот ентериер на специјалното издание на Mazda CX-30 100th Anniversary. Патосниците и седиштата се брендирани со логото на 100-годишнината, надополнети со прекрасни бели кожни апликации на конзолата и вратите и создаваат целосен ентериер како ниеден друг.

БУРГУНДИ СЕДИШТА

Спектакуларната внатрешност е дефинирана со прекрасни кожни седишта во бордо црвена боја. И двете одлични за седење и за гледање, предните седишта го содржат логото на 100 -годишнината врежано во потпирачите за глава.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА ЦЕЛОСНО ПРИКАЗНАТА ЗА 100-ГОДИШНИНАТА НА ЛИМИТИРАНИТЕ МОДЕЛИ НА MAZDA
ДОЗНАЈ ПОВЕЌЕ

MAZDA CX-30 НАГРАДИ

Со престижни награди, како што се наградата за Red Dot Design Award за 2020 и Златен волан за 2019 година, Mazda CX-30 ја потврди својата позиција меѓу многуте други наградувани модели на Mazda. Се покажа како хит и во наградите за дизајн и наградите за безбедност, како што е IIHS 2020 TOP SAFETY PICK.

ОСТАНЕТЕ ВО ДОПИР СО MAZDA CX-30

Откријте повеќе за Новата Mazda CX-30. Искусете го автомобилот сами со тест возење или истражете ги нашите брошури

КОНФИГУРАТОР

Користете го нашиот конфигуратор за да ја пронајдете совршената Mazda CX-30 за вас.

напрви ја својата MAZDA
MAZDA ДИЛЕР ЛОКАТОР

Најдете го најблискиот дилер на Mazda.

НАЈДИ ДИЛЕР