Нашиот уникатен компактен СУВ е создаден за градскиот живот

MAZDA CX-3 2021

ЗА Истражувачите на градот

Mazda CX-3 е секогаш дизајнирана да слави чисто задоволство во возењето. Mazda CX-3 ве става во центарот на возачкото искуство како никогаш порано. Со својата рафинирана убавина, врвна изработка и спортски перформанси благодарение на нашата најнова технологија Skyactiv, нашиот компактен SUV го прави секое патувањепосебно.

КОНФИГУРИРАЈТЕ ЈА ВАШАТА MAZDA
ПРОСТРАНА И КОМПАКТНА

Совршена за градски живот, Mazda CX-3 е со точна големина.

НОВ KODO ДИЗАЈН

Ова е импресивен влез во сцената на нашиот наградуван дизајн на Kodo.

polymetal grey

Новата боја ја покажува Mazda CX-3 во вистинско светло.

Дизајниранa за да го разбуди задоволството

"Сите карактеристики и сите технологии во Mazda CX-3 имаат само една цел: да создадат совршено и удобно искуство во возењето. Почувствувајте ја врската помеѓу себе и вашиот автомобил како никогаш порано. Тоа чувство го нарекуваме Jinba Ittai.
 
Побарајте тест возење и откријте сами зошто Mazda CX-3 е совршен автомобил за возење низ градот “.

ЗАКАЖЕТЕ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

ИЗВОНДРЕДНА УДОБНОСТ

Сместете во исклучително дизајниран ентериер

Сè што е во Mazda CX-3 е внимателно осмислено. Експертите за ткаенини создадоа низа специјални и впечатливи дизајни како што се седишта кои се во средишниот дел облечени во еко-кожа. Влезете во удобноста на редизајнираните седишта што го намалуваат заморот и ви овозможуваат уште поголема забава при секое возење.

skyactiv технологија

OДЗИВНА И ОДГОВОРНА

Моторите Skyactiv на Mazda CX-3 непречено испорачуваат поголем вртежен момент, почисти емисии, одлична безбедност и помала потрошувачка на гориво - сето тоа е без потребно да се жртвуваат перформансите на возилото за да се создаде уникатно возачко искуство на Mazda.

НАПРЕВАН СО ЧУВСТВА

Овозможува елегантно влегување

Нашата дизајнерска филозофија вдахнува живот и личност во нашите автомобили, а Mazda CX-3 не е исклучок. Наградениот дизајн на Kodo е подобрен за да му даде на нашиот компактен SUV изглед на силен, но рафиниран автомобил, кој се издвојува во толпата без застој.

ИЗВОНДРЕДНА УДОБНОСТ

Сместете во исклучително дизајниран ентериер

Сè што е во Mazda CX-3 е внимателно осмислено. Експертите за ткаенини создадоа низа специјални и впечатливи дизајни како што се седишта кои се во средишниот дел облечени во еко-кожа. Влезете во удобноста на редизајнираните седишта што го намалуваат заморот и ви овозможуваат уште поголема забава при секое возење.

skyactiv технологија

OДЗИВНА И ОДГОВОРНА

Моторите Skyactiv на Mazda CX-3 непречено испорачуваат поголем вртежен момент, почисти емисии, одлична безбедност и помала потрошувачка на гориво - сето тоа е без потребно да се жртвуваат перформансите на возилото за да се создаде уникатно возачко искуство на Mazda.

НАПРЕВАН СО ЧУВСТВА

Овозможува елегантно влегување

Нашата дизајнерска филозофија вдахнува живот и личност во нашите автомобили, а Mazda CX-3 не е исклучок. Наградениот дизајн на Kodo е подобрен за да му даде на нашиот компактен SUV изглед на силен, но рафиниран автомобил, кој се издвојува во толпата без застој.

Тивко катче каде што сакате даго поминете времето

Живееме во свет полн со бучава. Затоа, патничкиот простор на Mazda CX-3 е место каде можете да избегате. Тaa е опременa со подобра изолација што ja потиснува бучавата од патот и ветерот. Покрај тоа, за да го направите вашето возење што поудобно, воведовме неколку измени во суспензијата.

ПОВРЗУВАЊЕ БЕЗ НАПОР

Системот Mazda Connect стана уште подобар со додавање на апликациите Apple CarPlay ™ и Android Auto. Mazda CX-3 исто така доаѓа со CarPlay Wireless * и секогаш е опремена со најновите карактеристики за поврзување за уште поудобно возење.

Во зависност од пакетот опрема

АУДИО СИСТЕМ BOSE®

Со седум звучници на Bose® звучниот систем дизајниран за Mazda CX-3, што ви овозможува да пуштате музика во стил на изведба во живо и со врвен квалитет на звукот, навистина можете да ја почувствувате музиката.

head up-дисплеј

Не гледајте настрана од патот со head up дисплејот што лесно чита информации за брзина, навигација, пешаци и сообраќајни знаци.

ВИЗИЈАТА НА ДИЗАЈНЕРОТ

Игра помеѓу бојата на каросеријата и деталите

ЦРНИ СТОЛБОВИ

Големиот сјај на црната боја на каросеријата го дава тој спортски контраст

Тркала од сребрена алуминиумска легура

Совршено се вклопуваат во Soul Crystal Red 

САМОДОВЕРБА НА СЕКОЈ НАЧИН

Ние сакаме да се забавувате повеќе од кога било со Mazda CX-3. Затоа, доаѓа со иновативни безбедносни карактеристики и технологии кои обезбедуваат заштита и помош за управување со доверба и леснотија дури и во непознати, прометни или слабо осветлени области.

НАПРЕДЕН ИНТЕЛИГЕНТЕН СОСТАВ ЗА ПОМОШ ПТИ СОПИРАЊЕ ПРИ ВОЗЕЊЕ ВО ГРАД

Сообраќајниот метеж може да биде предизвик дури и за искусните возачи. Нашиот напреден систем за интелигентно сопирање при градско возење ви помага да избегнете судири од предната страна додека возите во градски области или сообраќаен метеж.

MAZDA РАДАРСКИ ТЕМПОМАТ

Радарскиот темпомат на Mazda користи радар со бранова должина за да ја процени релативната брзина и растојанието од автомобилот пред и автоматски да ја контролира брзината на вашето возило за да ги направи поудобните уште подолгите патувања.

НАГРАДИ

Со Mazda CX-3, успеавме да го усовршиме вашето возачко искуство со дизајн, технологија и ракување. Така барем се зборува по сите добиени награди. Но, ние нема да застанеме тука. Ние сакаме да продолжиме да се пробиваме затоа што на крајот, единствено што ни е важно е вашето возачко искуство.

ОСТАНЕТЕ ВО КОНТАКТ СО ПОМОШ НА MAZDA CX-3

Откријте повеќе за Mazda CX-3. Обидете се со автомобил или прочитајте ги нашите брошури.

СЕДНЕТЕ ЗАД УПРАВУВАЧОТ

Искусете го чувството на возење со Mazda CX-3.

ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.