mazda 3 седан

одберете ниво на опременост

core

core

ВЕЌЕ ОД 21.980 ЕУР1

Уживајте во возењето со максимално задоволство и без никаков напор со 16-инчните алуминиумски бандажи и напредните сигурносни системи i-Activsense, Маzda  радарски темпомат и head up дисплејот на стаклото.

прилагодливи led светла

сигурно возење во ноќта

Екстремно напредните фарови се затемнуваат автоматски кога се приближувате до возилото од спротивната страна, бидејќи зракот на светлината се шири додека се врти кон аголот за светлината да можете да гледате на патот пред вас.

smart city brake support

побезбедно патување

Сензорите ја следат брзината и оддалеченоста на возилото пред вас, а сопирачките се подготвуваат да го запрат возилото во итни случаи или автоматски  ако се доближите.

дознајте повеќе
PLUS

Уживајте во супериорна удобност и опуштена атмосфера со автоматска контрола на двозонскиот клима уред и камера со заден поглед за полесно, побезбедно паркирање, идеално за градските улици “.

smart keyless entry

влезете у излезете лесно

Влезете во автомобилот без да ги извадите клучевите во џебот. Само притиснете го прекинувачот на вратата или притиснете двапати за да ги отворите сите врати.

18 "алуминиумски бандажи

стил и софистицираност

Искористете ги привлечните и неодоливи 18-инчни алуминиумски бандажи кои не само што го надополнуваат спортскиот и врвен изглед на целосно новата Mazda3, туку и придонесуваат за потпора и стабилност на автомобилот.

GT

Искористете ги предностите на  безбедносниот систем на i-Activsense, вклучувајќи го и најновиот систем за препознавање сообраќајни знаци, кој нема да пропушти ниеден сообраќаен знак, а има и системот  за предупредување  на возачот за замор што ве предупредува кога се чувствувате уморни зад воланот.

прилагодливи led светилка

сигурно возење во ноќта

Екстремно напредните фарови автоматски се затемнуваат кога  се приближувате до возило од спротивната страна, додека зракот на светлината се шири додека се врти кон аголот за лесно да се види пред вас.

8,8 инчен дисплеј

едноставен за употреба

Најновиот 8,8-инчен дисплеј го олеснува читањето, така што веднаш можете да видите важни информации за патиштата и предупредувањата и да ги пронајдете потребните информации со интуитивен командант.

GT PLUS

Повеќе стил во секое возење со впечатливи 18-инчни алуминиумски бандажи и интелигентен влез во автомобилот  без да ги вадите клучевите од џебот

автоматски двозонски клима уред

поставете идеална температура

Вие и вашите патници имате посебна контрола на климата. Нема потреба да се дели истата температура ако некој од вас претпочита повисока температураа, а некој попониска.

камера за возење наназад

паркирањето е олеснето

Не грижете се за возење наназад во паркинг простор или во гаража. Обратната камера ќе ви помогне да го направите тоа безбедно.

оригинална mazda дополнителна опрема

Конфигурирајте MAZDU3 во склад со вашите потреби

Mazda3 отсекогаш била икона во дизајнот во својата класа. И со дополнителната опрема на Mazda, можете да одите еден чекор подалеку и да го конфигурирате вашето возило според вашите преференции и потреби.

истражете ја дополнителната опрема

пронајдете го вашиот mazda партнер

пронајдете го најблискиот mazda партнер

седнете зад управувачот

Возете се во потполно новата Mazda 3 и дознајте зашто е така посебна

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.