изразете го својот стил и карактер

mazda3 направена за вас

Возењето во целосно новата Mazda3 ќе стане уште позабавно со оригиналната дополнителна опрема  која ја истакнува индивидуалноста и стилот, удобноста и функционалноста. Опремата е квалитетна, исто како и автомобилот.

безжичен полнач

Нема повеќе испреплетени кабли. Полнете го вашиот телефон безжично на интегрираната станица за полнење! (За мобилни телефони кои поддржуваат QI безжично полнење)

осветлени подни прагови

Заштитете ја вашата Mazda3 и вдишете во стилот  на подните прагови  од не'рѓосувачки челик.

луксузен тапацир

Текстилниот тапацир кои апсорбира бучава со метално лого. Допир на луксуз кој е совршено усогласен со софистицираната кабина на новата Mazda3.

блатобрански завеси

Издржливите блатобрански завеси ја одржуваат Mazda 3 чиста

алуминиумски бандажи

Со нашата палета на алуминиумски бандажи, можете да ја персонализирате вашата Mazda3.

црна рамка на ретровизорот

Рамката на ретровизорот докажува извонредна посветеност на деталите.

дополнителни информации

Дали дополнителната опрема ја заинтригира вашата фантазија? Дознајте повеќе за опциите за конфигурација на Mazda со само еден клик. Ќе ги најдете сите потребни информации, од вашиот каталог за дигитална опрема до вашиот локатор на дилер.

ексклузивна понуда за потполно новата mazda 3

погледнете ја понудата и истражете ги финансиските опции

 

седнете зад управувачот

Повозете се во потполно новата Mazda 3 хечбек и дознајте зашто е така посебна

1Прикажаните возила може да не бидат исти како моделите наменети за македонскиот пазар. Боите и одредени внатрешни и надворешни карактеристики прикажани може да се разликуваат од реалниот модел и возилата може да бидат опремени со дополнителна или дополнителна опрема.