ЛУЃЕ, ДУША, АВТОМОБИЛИ

Mazda е секогаш повеќе од само автомобил. Таа е портал за нови светови, без разлика дали се работи за нашето богато јапонско наследство, инспиративно лично искуство или патување кое посакувате да трае вечно. Истражете широк спектар на теми во нашето онлајн списание.

НАЈДОБРОТО ВОЗЕЊЕ ВО СВЕТОТ

Најуспешните новинари од Холандија, Велика Британија и САД во областа на автомобилизмот пишуваат за незаборавни патувања на секаков вид терен. Над норвешките фјордови и низ австралиската дивина, покрај португалскиот брег, во јапонските планини или директно низ срцето на Америка. Дознајте што ги направи овие патишта незаборавни.

 

ПРОВЕРЕТЕ ГО НИВНИОТ ИЗБОР
ОД ЈАПОНИЈА ВО СВЕТОТ: ДИЗАЈН НА МАЗДА

Скриениот јазик на облиците и просторите меѓу нив, создаваат динамично движење. Откријте неколку клучни јапонски дизајнерски концепти кои ја поткрепуваат филозофијата на Mazda. Ова е начинот на кој возењето го претвораме во инспиративно и лично искуство.

 

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ
MAZDA CX-5: ЕВОЛУЦИЈАТА НА ИКОНАТА

Како ги насочивме сите погледи кон нашите јапонски идеали за дизајн и перформанси? Успешната приказна на Mazda CX-5 започна со концепт кој на крајот стана еден од најпродаваните теренци во својата класа. Следете го извонредниот подем на овој автомобил, кој е тестиран и докажан во екстремните услови на Арктикот и планините во Виетнам.

 

ПРОЧИТАЈТЕ ЈА НАШАТА УСПЕШНА ПРИКАЗНА
MAZDA CX-5: ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ КРЕАТОРИТЕ

Запознајте ги дизајнерите и моделите на кои им беше дадена слободата да ја следат нивната инспирација за да ја преведат визијата и филозофијата на Mazda во најновата генерација на Mazda CX-5. Што ја разгори нивната имагинација? Како го извлекоа тоа?

 

ДОЗНАЈТЕ ГИ НИВНИТЕ ИЗВЕДУВАЊА

 

MAZDA MX-5 RF: ПРАКТИЧНОСТ И ПЕРФОРМАНСИИ

Легендарниот кабриолет го однесовме на патување на Хебридите. Тоа е приказна за агилност, прекрасни прикази и прекрасни изненадувања. Дали може да се спушти покривот без да се загрози удобноста на возењето во затворен простор? Дали компактниот дизајн сепак може да обезбе